Луценко: "Закон Савченко" потрібен, але його треба міняти

Генеральний прокурор України Юрій Луценко виступає проти скасування "закону Савченко" попри те, що деякі люди, які вчинили особливо тяжкі злочини, вийшли на свободу
Depo.Влада
3 червня 2016 05:54
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в ефірі політичного ток-шоу "Право на владу" на 1+1, передає depo.ua з посиланням на ТСН.

"Але хочу вам сказати, як людина, яка знає цю проблеми зсередини: перебування в наших СІЗО є дійсно катуванням. Ба більше, скажу як людина, яка багато читає, що ця норма була скасована в СРСР "рік за два" в камері в 1937 році, коли було зорганізовано ГУЛАГ і було надіслано інструктивні документи МВС. "Віднині скасовується рік за два в камері і скасовується умовно-добровільне звільнення після двох третин, як правило, умовного строку. І стимулювати рабів ГУЛАГу можна було виключно пайкою". З тих часів ця норма і загубилась. Зараз вона знову введена", - сказав Луценко.

Разом із тим Луценко вважає, що "закон Савченко" потрібно змінити.

"Я особисто як людина виступаю за те, щоб ця норма "рік за два" не поширювалась на тих, хто повторно вчинив злочин-рецидив і тих, хто вчиняє особливо тяжкий злочин проти особи, тобто зґвалтування, навмисне вбивство тощо", - сказав генпрокурор.

Нагадаємо, за законом авторства народного депутата Надії Савченко з українських тюрем вже звільнені 866 осіб, засуджених за умисне вбивство.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада