Луценко: Закон про люстрацію треба удосконалити

Генпрокурор Юрій Луценко вважає, що закон "Про очищення влади" потребує деяких доопрацювань, але скасовувати його не можна
Depo.Влада
11 червня 2016 16:20
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час брифінгу, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Моя позиція полягає в тому, що скасування люстрації є спробою скасування наслідків революції. Я глибоко переконаний, що це один із найефективніших способів очищення через цивілізовані процедури замість ймовірних ексцесів постреволюційного характеру", - зазначив він.

Водночас, на думку Луценка, закон "Про очищення влади" потребує деяких доопрацювань.

"Тому його автори мали би не тільки бити в набат щодо його ймовірного скасування, а й вчасно вносити поправки, визначені Венеційською комісією. Це якраз робота депутатів - не шукати крайнього, а вдосконалювати законодавство за європейськими зразками з метою його оптимізації і збереження люстрації", - додав генпрокурор.

При цьому Луценко зазначив, що не припускає скасування люстрації взагалі: "В разі, якщо Конституційний суд з тої чи іншої причини прийме рішення про його скасування, переконаний, що парламент, в першу чергу фракція, яку я нещодавно очолював,... внесе передбачені Венеційською комісією правки і ще раз ухвалить цей закон".

Як відомо, раніше депутати повідомляли, що о 14 годині у п'ятницю КС мав засідати з приводу питання щодо люстрації.

Однак, за даними джерел КСУ, рішення про відповідність закону "Про очищення влади", що передбачає люстрацію чиновників Януковича, може бути прийняте мінімум за тиждень.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що небачить підстав ставити під сумнів "Закон про очищення влади.

За інформацією ЗМІ, Конституційний суд має намір скасувати люстрацію.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада