Луценко вимагає кари для суддів, що зробили добре Юрі Єнакієвському

Генеральний прокурор України Юрій Луценко вимагає притягнути до відповідальності суддів за порушення у справі мультимільйонера-втікача Юрія Іванющенка
Depo.Влада
13 червня 2016 17:44
ФОТО: depo.ua

Відповідні матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подано заяви щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності двох суддів Печерського районного суду м. Києва, "якими допущено неналежну процесуальну поведінку під час розгляду клопотань слідчого про надання дозволу на затримання підозрюваного Юрія Іванющенка", повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

У відомстві вважають, що слідчі судді, порушуючи положення кримінального процесуального законодавства України, майже два місяці не ухвалювали рішення за клопотаннями слідчого про надання дозволу на затримання підозрюваного, які підлягають негайному розгляду.

"Вказане безпідставне затягування суддями Печерського районного суду м. Києва розгляду клопотань мало наслідком неотримання вчасно дозволу на затримання підозрюваного Юрія Іванющенка і припинення його міжнародного розшуку, що унеможливлює затримання та арешт розшукуваної особи з наступною її екстрадицією", - зазначили в ГПУ.

Нагадаємо, 8 червня Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що не може судити Юру Єнакієвського через брак доказів.

Проти Іванющенка розслідують дві справи. Перша - історія з 2012 року, коли невідомі фірми-прокладки, підконтрольні Іванющенку, "виграли" тендер на утеплення шкіл і лікарень за рахунок "кіотських" коштів. Ціна питання – 1,7 млрд грн за курсом 2012 року. Ці гроші були виділені трьом фірмам, а от утеплення шкіл, заміна вікон та інші роботи проведені так і не були. Друга справа стосується акцій одеського ринку "7 кілометр".

На початку червня  в базах Інтерполу змінили статус Іванющенка "на розшук з метою встановлення місця його перебування", а не передачі Україні. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада