Луценко у Раді представив подання на арешт Онищенка

Народний депутат від "Волі народу" Олександр Онищенко має бути притягнений до кримінальної відповідальності, затриманий і арештований через неправомірне збагачення під час торгівлі українським газом
Depo.Влада
5 липня 2016 10:56
ФОТО: depo.ua

Про це заявив з трибуни Верховної Ради генеральний прокурор України Юрій Луценко і попросив парламент надати відповідні дозволи, передає depo.ua.

"НАБУ проводить досудове розслідування, а САП ведеться процесуальне керівництво в кримінальному провадженні від 04 13 2015 про вчинення низку правопорушень. Встановлено, що з січня 2013 року по січень 2016 року Онищенко вчинив низку кримінальнх правопорушеннь проти безпеки громадської власності та у сфері службової діяльності сфері", - стверджує Луценко.

Він розповів, що Онищенко організував ієрархічну злочинну групу, яка, створивши три ТОВ, перепродавала газ держкомпанії "Укргазвидобування" завищеними цінами. А перед цим оператори спільної діяльності, підконтрольні Онищенку, занизили ціну газу на 1,6 млрд грн.

Луценко також поінформував про докази проти Онищенка, здобуті під час обшуків у підконтрольних йому фірмах.  

Саме Верховна Рада має надати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арашет парламентаря. 

Нагадаємо, що 16 червня у  Верховній Раді зареєстрували подання від ГПУ на зняття недоторканності з Олександра Онищенка.  Є підозра , що через його фірми відмивали гроші  держкомпанії "Укргазвидобування".

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Олександр Онищенко.  А  28 червня затримали ще керівника ТОВ "Надра Геоцентр" Сергій Свіченка, який підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

29 червня Регламентний комітет Верховної Ради вирішив, що питання зняття недоторканності з Олександра Онищенка може бути поставлене на розгляд парламенту

Наразі Онищенко виїхав за кордон

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада