Луценко розповів, з яких компонентів складається "велика справа" проти Януковича

ГПУ активізувала справу проти суддів Конституційного суду, які у 2010 році допомогли екс-президенту Віктору Януковичу узурпувати владу
Depo.Влада
14 вересня 2016 06:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю "24 каналу", передає depo.ua з посиланням на УНІАН

Відповідаючи на питання чи є в ГПУ провадження щодо суддів Конституційного суду, він зазначив: "Так, є".

"Судді не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, бо згідно із законом, вони не несуть відповідальності за прийняте рішення, але ця справа дуже важлива, в ній є декілька суддів, які визнали тиск з боку Януковича задля прийняття рішення про зміну Конституції (у 2010 році – ред.), щоправда потім вони від своїх свідчень відмовились, і це проблема", - заявив він.

"Зараз ми активізували цю справу, бо без неї не може бути завершена велика справа Януковича", - додав Луценко.

"Вона полягає у таких етапах – президент Янукович, досягнувши влади узурпував владу через тиск на Конституційний суд, усю повноту влади використав на те, щоб зробити собі підконтрольну економіку України через Клименка, Курченка та багатьох інших розграбовував у колосальних обсягах. Після того він через своїх людей, які часто були громадянами Росії, довів до недієздатності ЗСУ та СБУ. Після того він підписав Харківські угоди, результатом яких було введення додаткового військового контингенту у Севастополь, який потім став авангардом окупації. Після цього він взяв невигідний Україні кредит та відмовився від європейської інтеграції, що вивело людей на вулиці", - зазначив генпрокурор.

"Це величезна справа про державну зраду і за це мають відповісти саме Янукович та всі його поплічники чи заочно чи очно", - резюмував Луценко.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада