Луценко розповів про свою "тайну вечерю" з Георгієм Гонгадзе

Голова фракції БПП Юрій Луценко розповів про свою останню зустріч із вбитим у 2000 році журналістом Георгієм Гонгадзе
Depo.Влада
21 березня 2016 23:13
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, він розповів в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Для мене все починалося з того, що Гія Гонгадзе працював в газеті "Грані" – опозиційній газеті, яку я тоді створював, в якій працювали найкращі журналісти. І за день до свого зникнення, і як виявилось потім, смерті, він в мене ще позичив 50 рублів, ми випили по келиху червоного вина. І так склалося, що цей келих вина став останнім. Я часто повертаюся до цього моменту, бо думаю, що це була така собі "тайна вечеря", коли людина, сама того не знаючи, йшла на смерть за Україну", - розповів Луценко.

Він зазначив, що організовані Гонгадзе акції протесту проти Кучми стали передумовою для виникнення Помаранчевої революції та Революції Гідності в майбутньому.

"Він зробив для України дуже багато – він "спалив" себе, і цим примусив здригнутися усіх байдужих, які спокійно спостерігали за зануренням України в олігархічне болото. Його акції "Повстань Україно", "Україна без Кучми" були репетицією Помаранчевого зсуву. Без цих акцій не можливо було б уявити ні Помаранчеву революцію, ні Революцію Гідності", - сказав Луценко.

"Гія був одним із тих, хто дав українцям відчуття гідності", - додав він.

Нагадаємо, у вівторок, 22 березня, тіло вбитого українського журналіста Георгія Гонгадзе буде віддано землі на території церкви Миколи Набережного в Києві

16 вересня 2000 року близько 22:30 журналіст Георгій Гонгадзе пішов з роботи, але вдома так і не з'явився. Зникнення Гонгадзе викликало велике занепокоєння не лише у його родичів і друзів, а й серед політиків і журналістів, оскільки незадовго до зникнення журналісту погрожували та стежили за ним.

2 листопада в лісі біля Таращі було знайдено обезголовлений труп. Дружина і друзі впізнали у ньому Георгія. Але остаточного висновку експертиза не зробила.

Більше 15 років тіло Гергія зберігалося у центральному моргу Києва.

Мама Георгія, Леся Гонгадзе, ще у 2012 році була згодна на поховання тіла, яке слідство вважало тілом її сина. Проте, вона наполягала на тому, що воно має бути поховане як тіло неопізнаної людини.

"Давайте, домовтесь, привезіть цей труп. Ми поховаємо у Львові як невпізнану людину. Ви закриєте справу - люди заспокояться: "таращанський труп" похований. От так я запропонувала, але ні в якому разі не ховати цей труп як Гонгадзе", - закликала вона чотири роки тому.

У листопаді 2013 року Леся Гонгадзе померла на 69-му році життя.

Згодом Мирослава Гонгадзе припускала, що поховання відбудеться у 2014 році. Вона твердила, що це обговорюється і що подробиці будуть повідомлені додатково, коли владнають усі деталі.

Нагадаємо також, сьогодні президент України Петро Порошенко передав Мирославі Гонгадзе орден "Зірка Героя" її покійного чоловіки Георгія Гонгадзе.