Луценко розкрив подробиці спецоперації проти "бурштинової мафії"

Генпрокурор України Юрій Луценко розповів про те, як проводилася спецоперація проти бурштинової мафії, і про те, якими методами працювали ГПУ і СБУ для виявлення злочинних схем

Про це він повідомив в інтерв'ю "ТСН", передає depo.ua.

За його словами, операція розроблялася і готувалася деякий час для того, щоб затримати саме організаторів цього нелегального бізнесу.

"Під час санкціонованих судом прослуховувань фігурантів ми побачили, що ключову роль в цій схемі грає заступник обласного прокурора. З ним співпрацює підполковник СБУ з контррозвідки і ряд інших осіб. Кілька останніх тижнів ми вели санкціоновану зйомку їхніх переговорів. Виявили основну схему: в Києві ці діячі пробили єдину ліцензію для підприємства, яке оцінює незаконний бурштин, і розмістили його в центрі міста в приміщенні колишнього банку. Туди звозився незаконний бурштин з Волині, Житомира, Рівного. Після цього зловмисники величезні брили дорогого бренду підміняли на маленьку фракцію. За вагою все збігалося, а за ціною державу грабували на дуже серйозні суми", - розповів Луценко.

Він зазначив, що зловмисники також вели табель – "за прізвищами, датами, скільки годин відпрацьовано, скільки збирається данини і як вона ділиться".

"Більше я сказати не можу. Думаю, що безліч годин аудіозапису, викривальних свідчень членів організації, свідків буде достатньо, щоб залучити до серйозного покарання злочинну організацію", - уточнив він.

Крім того, він зазначив, що буквально на другий день після завершення операції "до Києва виїхала величезна кількість адвокатів, багатих людей та членів іншої "бурштинової мафії", щоб звільнити їх з суду.

"Більш того, чинний закон не передбачає для цих діячів обов'язкового арешту. Тому боюся, що в судах може бути прийнято рішення про домашній арешт чи інший вид запобіжного заходу. Наприклад, застава. Для всіх ділків будь-яка застава не є проблемою. Зараз сума застави збігається з кількістю вилучених цінностей. Під час обшуків було заарештовано приблизно півтонни бурштину, кілька сотень тисяч грошових коштів. Тому сума застави всіх затриманих - приблизно 25 млн грн", - додав Луценко.

Він також зазначив, що якщо затримані у справі про "бурштинову мафію" дадуть необхідні свідчення, вони зменшать свій термін покарання. Він також прокоментував, що багато хто не вірить, що такий великий потік грошей очолював заступник прокурора області.

"Я допускаю таку можливість, але при негласних слідчих діях, а простіше кажучи прослуховуванні телефонів, ми не отримали таких даних. Якщо затримані дадуть необхідні свідчення, вони явно зменшать свій термін покарання. Стаття 255 КК" про створення злочинної організації "унікальна. Це єдина стаття, прийнята в 1990-і роки, яка дозволяє членам злочинної організації, якщо вони не є власне організаторами, давати показання нагору, і за це різко зменшується термін покарання. Тому для всіх затриманих доведена наша пропозиція: свідчення нагору - і ви зможете змінити ступінь тяжкості звинувачення ", - зазначив Луценко.

Нагадаємо, 5 липня в Рівненській області силовики провели масштабну спецоперацію у справі про незаконний видобуток бурштину.

Вилучено понад $ 160 тисяч, 4,7 тисяч євро та 94,5 тисячі гривень. 

Внаслідок спецопераці поліції, СБУ та ГПУ був затриманий заступник обасного прокурора Рівненської області Андрій Боровик.

У причетності до незаконного видобутку бурштину у Рівненській області підозрюють 32 людини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme