Луценко "просвітив" про провальний "закон Луценка"

Лідер фракції БПП Юрій Луценко роз`яснив журналістам суть так званого "закону "Луценка", який був провалений сьогодні у Верховній Раді
Depo.Влада
21 квітня 2016 17:14
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в кулуарах парламенту, передає depo.ua.

"Цей закон дозволить новим обличчям не тільки очолити, але й зайти всередину цієї прокуратури. Я розумію, що журналістам цікаво лише наймаженіше, але йдеться не про те, хто буде новим прокурором, а про те, що він зможе завести нових людей туди", - сказав Луценко.

Він зазначив, що закон від БПП мав вирішити кілька суспільно важливих питань. "Перше - він дозволяв свторити Генеральну інспекцію, яка мала би чистити корупцію і зраду в ГПУ... Друге - ми мали зняти обмеження на призначення на керівні посади в ГПУ і регіональних прокуратурах осіб, які не мають стажу в цих органах. Не вірю, що цю кастову, закриту безвідповідальну систему, можна змінити зсередини, не набравши нових людей. Третє - ми відтерміновували на рік створення дисциплінарної комісії прокурорського самоуправління з тим, щоб завести нових людей і потім давати повноваження внутрішнього самоуправління. Четверте - ми запропонували запустити процес заочного засудження осіб, які вчинили важкі злочини, в том числі Януковича з можливою конфіскацією майна, їхні багатомільярдні активи...", - пояснив Луценко.  

Коментуючи провал цього закону в Раді, лідер фракції БПП заявив, що таким чином "ГПУ залишиться нереформованою". "У вівторок вона зацементує своє всевладдя і неможливтсь втрутитися в її діяльність, з чим всіх, нажаль, я мушу привітати", - резюмував Луценко.  

Нагадаємо, сьогодні законопроект, який дозволить призначити Юрія Луценка генеральним прокурором, не був сьогодні внесений до порядку денного засідання Верховної Ради.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада