Луценко пропонує за прикладом Москаля відрізати всі шляхи на окуповану Донеччину

Практика блокади окупованій території Луганської області повинна бути поширена на непідконтрольну Україні частину Донецької області

Про це під час засідання Верховної Ради заявив керівник фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Президент України вважає, що ракова пухлина підлягає блокаді. Практика голови Луганської військово-цивільної адміністрації пана Москаля, який заборонив будь-яке пересування транспорту з окупованої території, визнана правильною, вона повинна бути поширена і на територію Донецької області", - заявив Луценко.

У зв'язку з цим, політик назвав стратегічні кроки, які українська влада повинна зробити для прискорення реінтеграції окупованих територій.

За словами Луценка, в першу чергу потрібно зміцнити лінію розмежування і встановити економічну блокаду окупованих територій.

"Логіка проста: або РФ виводить терористичні групи і дає можливість Україні встановити контроль над державним кордоном, або ми тимчасово тримаємо блокаду на внутрішній лінії зіткнення", - пояснив Луценко.

Крім того, за його словами, необхідно створити зону пріоритетного економічного розвитку на звільнених територіях, у Харківській та Одеській областях.

"Середній клас повинен покинути окуповані території, отримати в Україні кредитування для створення робочих місць", - підкреслив Луценко.

При цьому він зазначив, що військово-цивільні адміністрації повинні отримати кошти для відновлення інфраструктури та будівництва нового житла для біженців.

На думку Луценка, необхідно розгорнути ефективну проукраїнську пропагандистську кампанію в мас-медіа, соцмережах в Україні і в світі.

"Над цими завданнями повинен працювати і парламент, і уряд на цьому і наступному тижні", - заявив він.

 

Мітки Луценко