Луценко про призначення Москаля: "Домовитися з криміналом було неможливо"

Радикальна зміна всього керівництва Закарпатської області була єдиним виходом з кризи, яка виникла в регіоні
Depo.Влада
24 липня 2015 10:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив координатор парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко в інтерв'ю Цензор.НЕТ, передає depo.ua.

При цьому депутат нагадав, що непроста ситуація в регіоні склалася давно.

"Ситуація в Закарпатті має свою особливість. Щоб зрозуміти яку, необхідний маленький екскурс в історію. У 1995 році в Донбасі підірвали відомого Аліка Грека - і на його місце прийшло єдине ОЗУ" Люкс ". Через 3 роки, в 1998 році, в Закарпатті був убитий кримінальний авторитет Геша. І на його місці виникли два конкуруючі мафіозні клани. І всі ці роки при зміні політичної влади в Києві ці клани змінюють один одного в Закарпатті, отримуючи по черзі право на нелегальні доходи від контрабанди. Чиновники настільки з цим змирилися, що спочатку служили по черзі, а з деяких пір - одночасно обом. І ось ця ситуація в Закарпатті ускладнилася тим, що стара мафія вступила в конфлікт з новоутвореними незаконними збройними формуваннями, яких деякі вважали опришками", - зазначив Луценко.

Також Луценко пояснив, що на Закарпатті таким незаконним збройним формуванням вважає "Правий сектор", члени якого практично не брали участі у протистоянні агресії Росії на сході України.

"Я щиро з величезною повагою ставлюся до того «Правого сектору", який на фронті. Але коли я дізнався, що в Закарпатті "Правий сектор" очолює звільнений мною офіцер МВС, який був причетний до перевезення на моторному дельтаплані опіумного маку з Угорщини ... а його батько зараз служить в СБУ, офіс ж вони орендували у матері одного з керівників обласної прокуратури. Такі ж мої знайомі за старими оперативними зведеннями про корупцію очолювали УВС і митницю. У результаті складається фантасмагорична картинка повного сплетення старих і нових корупційних кланів, силових відомств та адміністрації. Що в цій ситуації повинен був зробити Порошенко? Тут домовитися - неможливо. Слава Богу, Президент прийняв зовсім інше рішення ", - підсумував політик.