Луценко представить у Раді розслідування щодо війни Росії проти України

Генеральний прокурор Юрій Луценко 7 вересня доповість про розслідування справи щодо російської агресії проти України
Depo.Влада
30 серпня 2016 12:41
ФОТО: depo.ua

Про хід розслідування Луценко розповість на засіданні комітету Верховної Ради з питань безпеки та оборони, пише depo.ua з посиланням на "Фейсбук"-сторінку генпрокурора.

Справа охоплює весь період агресії з лютого 2014 року (окупація півострову Крим, проведення антитерористичної операції на Донбасі).

Досудове розслідування здійснює Головна військовапрокуратура з вересня 2014 року.

За словами Луценка, доклад також стосуватиметься перспектив притягнення винних до кримінальної відповідальності за даним провадженням.

Він повідомив, що завдяки експертизі 3600 бойових та інших документів вдалося "проаналізувати причини великих втрат української армії". "Обсяг матеріалів кримінального провадження становить понад 800 томів (з них 350 мають гриф "Таємно" і "Цілком таємно"). Допитано понад 1400 потерпілих, понад 2000 свідків, проведено понад 1800 судових експертиз. Здобуто понад 100 000 одиниць речових доказів", - написав Луценко.

Він зазначив, що також була проведена "унікальна судова комісійна військова експертиза", яка тривала майже рік і в якій окрім фахівців силових структур брав участь редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов.

Нагадаємо, у лютому 2016 року  ГПУ створила управління з розслідування злочинів проти людяності під час агресії Росії в Криму і на Донбасі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада