Луценко пояснив, навіщо Ситник оприлюднював дані амбарної книги ПР

Директор НАБУ хотів зіграти на боці Клінтон

Про це генпрокурор заявив у інтерв'ю Liga.net, передає Depo.ua.

Відповідаючи на питання "Чи усвідомлюєте ви, що ваші заяви використовують у внутрішньо партійному протистоянні в США", Луценко заявив: "Тут є два підходи. Перший - позиція Ситника, який, всупереч забороні прокурора, розголошував у 2016 році дані "чорної книги" (Партії регіонів), знаючи, що там немає підпису Манафорта, а стоїть підпис одного з депутатів України, або двох бухгалтерів цієї книги. Але Ситник заявив напівправду, чим підлив олії до полум'я виборчої кампанії США".

Генпрокурор пояснив, навіщо директор НАБУ так зробив: "Він, це підтверджено не тільки аудіозаписами, які виконані без судового рішення, а значить юридично нікчемні, але й показами людей. Як великий геополітик він каже: я хотів допомогти Хіларі Клінтон, бо Трамп може добре для американців, але для нас - Хіларі. В цьому українського злочину немає, але це дуже напружило ситуацію, а коли до цього доєднався ще наш невгамовний Лещенко, то між президентом Трампом і президентом Порошенком виникла дуже серйозна проблема. І їхні відносини стали прохолодними".

Очільник ГПУ запевнив, що "Трамп обґрунтовано вважає, що з території України був нанесений політичний удар під час його кампанії. Він усвідомлює, що цей удар робили громадяни США, які тут працювали на різних посадах, використовуючи фаворитів американського посольства з числа громадян України. В тому числі, і директора НАБУ Ситника, і нардепа Лещенка. В Штатах за це передбачена кримінальна відповідальність за антиамериканську діяльність".

Нагадаємо, Луценко заявив, що під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським говорив з ним про роботу ГПУ, основні завдання у боротьбі з корупцією та спілкувалися на інші теми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна