Луценко пояснив, чому просить Гаагу для Януковича і Ко

Україна просить Міжнародний кримінальний суд притягнути до відповідальності злочинне угрупування під керівництвом екс-президента Віктора Януковича, бо він та його найближчі поплічники недосяжні для українського правосуддя
Depo.Влада
22 листопада 2016 16:29
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу у Нідерландах повідомив генпрокурор Юрій Луценко, передає Depo.ua.

"МКС  питає, чи є у вашій справі юрисдикція МКС. Ви ж можете розслідувати самі. І наша позиція зрозуміла. Так, ми засуджуємо рядових виконавців. В десятках випадків і ми засуджували і українських сепаратистів, і російських військовослужбовців. Але поза нашою досяжністю залишаються Янукович і його найближчі соратники. І середня ланка виконавців цих злочинів", - заявив Луценко, додавши, що з Києва притягнути цих людей до відповідальності неможливо.

За його словами, вчора прокурор МКС відзначила серйозний процес у розгляді цієї справи. І надалі Україна буде надавати більше інформації. 

Нагадаємо, що, за словами Луценка, Україна може вести судову справу проти екс-президента Віктора Януковича і без залучення Міжнародного кримінального суду в Гаазі, однак для цього ще слід ухвалити законодавчі зміни про особливості заочного розслідування організованих злочинних угруповань.

Янукович і силовики часів його правління підозрюються у причетності до розстрілів простестувальників на Майдані Незалежності у 2013 - 2014 роках. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада