Аби не повтікали: Луценко хоче відбирати закордонні паспорти у нардепів

Генпрокурор Юрій Луценко на засіданні фракції "БПП" звернувся до депутатів з проханням внести зміни до Регламенту Верховної Ради в частині порядку притягнення народних депутатів до відповідальності
Depo.Влада
12 липня 2016 05:28
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" повідомила прес-секретар ГПУ Лариса Сарган, передає depo.ua.

За її словами, зараз Регаламент вимагає голосування окремо за притягнення до відповідальності, окремо – за затримання депутата, а окремо – за арешт. Відповідно це має бути різні подання Генпрокуратури.

"За словами Луценка, арешту "немає в чинному КПК". Очевидно, що через неузгодженість законодавчих актів прокуратура і далі буде об'єктом критики щодо кількості подань", - написала Сарган.

Вона також процитувала слова Луценка про те, що "оскільки такого поняття як арешт у КПК немає, логічно було б прописати в Регламенті не "арешт", а "запобіжний захід, визначений судом".

Крім того, генпрокурор вважає що необхідно прописати в законі формулювання, яка б дозволяла вилучати документи для виїзду за кордон або припиняти дію таких документів у депутата відразу ж після внесення подання, а не після позбавлення недоторканності.

"Треба продумати формулювання, тому що його відсутність є можливістю для здійснення втечі, в якій потім звинувачують парламент і прокуратуру", - процитувала Луценка Сарган.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада