Луценко похвалив Ярему і Шокіна

На думку Юрія Луценка, Віктор Шокін реформував відомство, а Віталій Ярема провів у ньому люстрацію
Depo.Влада
26 вересня 2016 15:22
ФОТО: depo.ua

В інтерв'ю "Українській правді" Луценко досить позитивно відгукнувся про своїх попередників, передає depo.ua

"Багато вони зробили. Я повинен сказати, що Віталій Ярема на 98% провів люстрацію в ГПУ, а Шокін, як би дивно це зараз не звучало, зробив найбільше в реформі. Він пішов на скорочення ГПУ в два рази, створив місцеві прокуратури на конкурсній основі, погодився на НАБУ. Але Віктор Миколайович – стара гвардія. А реформи вимагають нестандартних рішень. Привести трьох з п'яти заступників без єдиного дня роботи в органах прокуратури – це виклик старим порядкам. Звільнити винного у смертельному ДТП і не відмазувати від арештів "своїх" працівників – переворот для звиклих до абсолютної недоторканності прокурорів. Погоджувати проекти реформ з європейськими та американськими консультантами не для галочки, а для реального впровадження реформ – небачене справа для переконаної у своїй елітарності системи", - заявив генпрокурор.

Луценко додав, що його попередники постійно чекали узгодження дій і отримували сигнали, які призводили до зупинення кримінальних справ.

"Слідство велося, але мляво. А в особливих випадках – закривалася за крок до результату. Саме відновлення цих справ ми і спостерігаємо зараз", - пояснив він.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за призначення Луценка генпрокурором 12 травня 2015 року. До цього він очолював пропрезидентську фракцію у Верховній Раді. До Луценка Генпрокуратурою керував Віталій Ярема і Віктор Шокін.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада