Луценко: НАБУ і прокуратура конкурують по справі Онищенка

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що по справі народного депутата Олександра Онищенка Національне антикорупційне бюро і прокуратура конкурують
Depo.Влада
25 липня 2016 15:51
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтер'ю телеканалу "112 Україна", передає depo.ua.

На питання журналістів про підозру нардепу Онищенку, генпрокурор відповів:

"Я повернув їм (НАБУ, - ред.) на доопрацювання підозру. Подання я вніс в парламент і зробив все, щоб рішення про притягнення до відповідальності, затримання і арешт отримало рішення ВР.

Підозру підписувати маю я, і я несу відповідальність потім в судовому процесі, за те, що підпишу. Зараз підозру доопрацювали, вона зайшла в прокуратуру, наші експерти її вивчають, і як тільки поставлять візи всі найкращі наші процесуалісти, я, безумовно, цю підозру підпишу".

Також Луценко розповів про конкуренцію між відомствами:

"Конкуренція існує. На жаль, керівники НАБУ і САП декілька разів це виносили на люди. Мій життєвий досвід дозволяє спокійно ставитися до енергії молодих. В цій країні для всіх борців з корупцією досить місця. Справ вистачить ще на багато років усім видам антикорупційних органів.

Останнім часом ми знайшли спільну мову. Логіка наша буде простою – 500 детективів НАБУ виходять на будь-якого посадовця - я не маю права, згідно із законом, забирати цю справу. Якщо це роблять оперативники МВС, СБУ, ДФС, інших правоохоронних структур, я, як генеральний прокурор, маю право визначати підслідність за цими органами, разом з ГПУ.

Якщо НАБУ буде цікавитися цими справами, вони, згідно із законом, витребують цю справу, і я їм її віддам. Таким чином це буде спільний, союзницький фронт, де всі правоохоронні ограни будуть битися з корупцією, в тому числі найвищого рівня".

Нагадаємо, що 5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко.   

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада