Луценко оголосив війну усім "газовим ділкам"

Генпрокурор Юрій Луценко обіцяє боротися з усіма ділками на газовому ринку, які обкрадають країну
Depo.Влада
29 червня 2016 22:30
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав у середу після того, як комітет ВР дозволив притягнути до відповідальності нардепа Олександра Онищенка.

"Йдеться про одне. Держава має видобувати і продавати газ самостійно, при цьому пам'ятаючи про соціальний захист свого зубожілого населення, не віддаючи цей газ в користування ділкам, які потім половину його вартості заганяють собі в кишеню, а цю суму, збільшену ціну виставляють підприємствам і людям. Ми маємо намір усім ділкам на газовому ринку давати оцінку. І це не стосується окремо пана Онищенка чи якогось іншого пана. Йдеться про оцінку розкрадання державних ресурсів, які призвели до занепаду бюджету і пограбування людей", - заявив Луценко.

Нагадаємо, що 29 червня регламентний комітет Верховної Ради вирішив, що питання зняття недоторканності з нардепа від "Волі народу" Олександра Онищенка може бути поставлене на розгляд парламенту

16 червня у  Верховній Раді зареєстрували подання від ГПУ на зняття недоторканності з Олександра Онищенка. Його підозрюють у тому, що через його фірми відмивали гроші  держкомпанії "Укргазвидобування".

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Олександр Онищенко.  А  28 червня затримали ще керівника ТОВ "Надра Геоцентр" Сергій Свіченка, який підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

21 червня, Онищенко сам явився на допит до НАБУ, але там його не чекали. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада