Луценко: Низькі зарплати в ГПУ — це міф

Низькі зарплати в прокуратури — це міф. Рядовий прокурор отримує щонайменше 12 тисяч гривень
Depo.Влада
23 червня 2016 22:53
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Високому замку" розповів генпрокурор Юрій Луценко, передає depo.ua.

"Їхні низькі зарплати — це міф. Я також донедавна казав, що не можна знайти чесних прокурорів на дві з половиною тисячі гривень. Я затребував дані про те, скільки отримують на руки працівники прокурорських структур. Наприклад, моя зарплата — 35 тисяч гривень. Це серйозний ріст зарплати після Верховної Ради. Так ось, низовий прокурор отримує щонайменше 12 тисяч гривень. Ми знаємо, скільки отримує український вчитель… На зустрічі в прокуратурі я озвучив їхні зарплати і сказав, кому мало, нікого неволити не буду. Звільняйтесь і йдіть у бізнес. Але робити бізнес у прокуратурі — це кримінал", -  зазначив він.

За словами Луценка для нього "не буде стримуючим фактором те, у кого які династії в прокуратурі чи політичні "дахи".

"Якщо отримую обґрунтовані сигнали, що людина живе не за своїми легальними джерелами, до побачення. Є приклад у Львівській обласній прокуратурі. Молодий прокурор показує свою зарплату і водночас показує “Ауді” нової моделі. Йому це авто придбала мама, що працює суддею. Ні його, ні її офіційні зарплати не покривають вартості "Ауді-6" останньої моделі. Чоловіче, займайся бізнесом де завгодно, але не в прокуратурі", -  зазначив генпрокурор.

"Ми з податкової отримали повну інформацію на тисячі працівників прокуратури та членів їхніх родин, маємо усі їхні податкові декларації. Закон про прокуратуру дає можливість не просто порівнювати рівень життя і легальні доходи, а й передбачає звільнення, зокрема, якщо виникають сумніви в чесності та об’єктивності. Якщо такі сумніви виникають у громади і у внутрішньої безпеки", -  додав він.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада