Луценко не поспішає призначати людину Пісного "смотрящим" за митницею

У Генпрокуратурі призупинили процес призначення Сергія Сердюка, якого називають кумом скандального генерала СБУ Василя Пісного
Depo.Влада
15 грудня 2016 15:19
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит "ДС" щодо можливого призначення на посаду в ГПУ фігуранта низки резонансних корупційних скандалів Сергія Сердюка, передає Depo.ua.

У відповіді Генпрокуратури, зокрема, зазначається, що там знаходяться матеріали (особистий лист, автобіографія тощо) про працевлаштування у відомство запитуваної особи. Інші документи, що свідчать про посади, на яку він може бути призначений, а також відомості про його майбутні функціональні обов'язки в ГПУ відсутні. 

"Одночасно інформуємо, що будь-які перевірки запитуваної особи поки не починалися", - повідомили в ГПУ.

За джерелами "ДС", процес працевлаштування Сергія Сердюка на посаду в Генпрокуратурі - призупинено. Головна причина - негативний суспільний резонанс через можливе призначення даної особи на посаду в ГПУ, на якій він міг би здійснювати нагляд за законністю роботи митниці.

Зокрема, народний депутат Володимир Парасюк, коментуючи ймовірність такого кадрового рішення, відзначав про корупційне минуле Сердюка.

"Всі чудово знають, що це за людина. У нього немає ні честі, ні совісті. Він ніколи в житті порядно не жив, тому тут навіть нічого коментувати - він повинен сидіти в тюрмі", - підкреслив нардеп.

Також Парасюк застеріг, що Сердюк, встановивши контроль над усіма митницями, може впровадити на них корупційні схеми з конвертації службового становища в грошові потоки: співробітників відомства або почнуть шантажувати і вимагати від них гроші, або підставляти і порушувати кримінальні справи.

"Тут немає нічого нового, саме цим Пісний займався все своє життя", - резюмував Парасюк.

За інформацією ЗМІ, Сергій Сердюк замішаний в корупції на митниці. Зокрема, мова йде про ТОВ "Сіріуспрофі", через діяльність якого державний бюджет недоотримав $405 млн. "Батьками" цієї компанії називали Пісного і Сердюка, яких в пресі називають кумами. Останній, маючи добрі зв'язки в структурах МВС і прокуратурі, безпосередньо займається координацією і контролем махінацій на низових рівнях силових структур.

У пресі також говорилося про наміри Василя Пісного встановити контроль над Київською регіональною митницею завдяки партнерським відносинам із заступником начальника цієї митниці, колишнім заступником начальника митного поста "Іллічівськ" Одеської митниці ДФС Олександром Гаврилюком. Його ім'я фігурувало в контексті багатомільйонних махінацій на території ТОВ "Бонд".

Юлія Марушевская, після того, як очолила Одеську митницю, відзначала, що Гаврилюк мав погані відгуки бізнесу, тому в її команді місця йому не знайшлося.

Гаврилюка спочатку планували перевести на Закарпатську митницю, проти чого категорично виступив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Протягом 2016 року Гаврилюк встиг попрацювати на Полтавській і Кіровоградській митницях, а в листопаді був призначений на посаду заступника начальника Київської митниці ДФС.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада