Луценко: Наказу відступати з Іловайська ніхто не віддавав

Жодного наказу в усній чи письмовій формі про відступ української армії з Іловайська не виявмли
Depo.Влада
2 вересня 2016 15:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко на засіданні комітету Верховної Ради з питань безпеки та оборони, передає depo.ua.

"Коли почався російський прорив сектору "Д" у Луганській, Донецькій області декількаденні посилені обстріли, військове керівництво не змінило замислів і не віддало наказів відступати, не зафіксовано бойового наказу про відступ. Ми маємо покази Муженка та Хомчака про "зелений коридор", але реального документу, письмового чи усного, не було", - сказав генпрокурор.

Він повідомив, що переговори з Росією про організацію "зеленого коридору"  з "Іловайського котла" вів начальник Генштабу ЗС України Віктор Муженко у присутності свідків. 

"Контакти між українською і російською стороною відбувалися. Їх особисто мав начальник генштабу Муженко в присутності свідків, а також заступник генерального штабу Росії генерал-полковник Богданівський", - повідомив Луценко.

"Хочу звернути увагу, що це не є винятковою ситуацією, така можливість діалогу передбачена Женевськими угодами. Як історичний приклад, посилаюся на керівництво єгипетської та ізраїльської армії під час війни на Синайському півострові, де оточена єгипетська армія попросила "зелені коридори" і отримала їх від керівництва ізраїльської армії. Тобто, нічого виняткового, або злочинного в самому факті таких контактів слідство не бачить", - додав генпрокурор.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада