Луценко наказав готувати докази про злочини Росії у Криму для Гааги

Генеральний прокурор Юрій Луценко обговорив з Уповноваженим президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, прокурором Криму Гюндузом Мамедовим та юристом Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’єю Свиридовою ситуацію в окупованому Криму
Depo.Влада
10 грудня 2016 12:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

"Я хотів би почути, які у нас перспективи доказів щодо грубих порушень прав людини в Криму, в тому числі для Міжнародного кримінального суду, для інших світових організацій", - звернувся до прокурора Криму Луценко.

Мамедов доповів, що було створено реєстр даних громадян, чиї права обмежуються у зв’язку з їхніми політичними переконаннями, етнічним та релігійним походженням. За попередніми підрахунками, наразі зазначений реєстр складається з 88 осіб, за кожним випадком прокуратурою АР Крим зареєстровано кримінальне провадження та ведеться розслідування.

"Сподіваюсь, що вже на початку наступного року щодо посадових осіб за неправосудні рішення, за переслідування наших громадян ми направимо справи до суду", - зазначив Мамедов.

Генпрокурор доручив прокурору Криму створити на офіційному сайті кримської прокуратури відкритий реєстр справ щодо порушення прав людини і надати людям можливість надсилати відому їм інформацію про такі порушення.

У свою чергу, Джемілєв наголосив, що  окупанти здійснюють заходи щодо зміни демографічної ситуації на території півострова.

Він додав, що відповідно до ст. 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни зазначені дії кваліфікуються як військовий злочин.

Луценко у зв`язку з цим зазначив, що доповідав про дане питання у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, і зауважив, що вся інформація була сприйнята в МКС з дуже високою зацікавленістю.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада