Лутковська звернулася до Верховного суду Росії через слова Сенцова і Кольченка про тортури

Омбудсмен Валерія Лутковська направила клопотання голові Верховного суду Росії з проханням звернути увагу на заяви Олега Сенцова та Олександра Кольченка про застосування до них тортур в ході досудового розслідування
Depo.Влада
4 вересня 2015 17:14
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у листі Лутковської до голови Верховного Суду Російської Федерації В'ячеслава Лебедєва, передає depo.ua з посиланням на прес-службу омбудсмена.

Як зазначається в повідомленні, інкриміновані звинувачення українським громадянам грунтуються на свідченнях, отриманих із застосуванням тортур, про що неодноразово заявляли Сенцов і Кольченко.

"Ці заяви не тільки не були враховані судом при оцінці доказів, але й не було забезпечено їх розслідування відповідно до вимог Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження і покарання, і Конвенції про захист прав людини та основних свобод", - написала Лутковська.

Крім того, на її думку, призначене Сенцову та Кольченку покарання у вигляді позбавлення волі на строк 20 і 10 років відповідно вказує на те, що в рішенні суду чітко простежується дискримінація за національним походженням стосовно українських громадян.

"Це можна простежити на прикладі розгляду справ громадян Росії, активістів організацій "Реввоенсовет" та "Автономная боевая терористическая организация", терміни позбавлення волі яких, за рішеннями судів, були значно меншими", -  зауважила Лутковська.

"Це дає підстави стверджувати, що одні й ті ж норми кримінального закону застосовуються по-різному до російських і українських громадян, що є прямим порушенням статті 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", - наголосила український омбусман.

Лутковська попросила долучити її звернення до матеріалів справи при розгляді апеляційної скарги на вирок Олегу Сенцову та Олександру Кольченку і в ході судового розгляду дати оцінку викладеним у ньому фактам застосування  до них тортур.

Також Лутковська надіслала листи підтримки Сенцову та Кольченку, в яких повідомила про своє клопотання до ВС РФ, а також надіслала копії листів, які можуть бути використані їхніми адвокатами під час розгляду апеляційної скарги.

Нагадаємо, 25 серпня Північно-Кавказький окружний військовий суд оголосив вирок у справі Сенцова і Кольченка. Так, Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, а Кольченко - 10 років.

Захист Сенцова оскаржив вирок російського суду.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua