Лутковська закликала Москальову захистити Сущенка

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулася до російської колеги Тетяни Москальової з проханням проконтролювати справу затриманого журналіста Романа Сущенко, а також перевірити дотримання його права на консульсько-правову допомогу, умови його утримання під вартою і стан здоров'я
Depo.Влада
3 жовтня 2016 21:34
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби українського омбудсмена, передає Depo.ua.

Повідомляється, що в листі Лутковська звернула увагу на те, що про затримання Сущенко не були повідомлені ні його родина, ні консул України на Росії. Також повідомляється, що Лутковська відкрила провадження щодо захисту прав Сущенко.

"У рамках здійснюваного виробництва Валерія Лутковська також звернулася до Міністерства закордонних справ України з проханням проінформувати про обставини і причини затримання Романа Сущенко, стан дотримання його прав і свобод на території Росії, в тому числі права на консульсько-правову допомогу і умови утримання під вартою" , - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпіонаж.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Нацгвардії Росії, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв порушити питання про незаконний арешт журналіста у Раді Європи.