Лутковська вимагає, щоб її діяльність вивчила слідча комісія

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська наполягає на створенні Тимчасової спеціальної комісії з розслідування своєї діяльності на посаді омбудсмена
Depo.Влада
15 червня 2015 20:40
ФОТО: depo.ua

Відповідна відкрита заява Лутковської опублікована на її сайті, передає depo.ua.

"Останні кілька тижнів групою народних депутатів реалізується політичне замовлення, лунають безпідставні звинувачення і виявляється відвертий політичний тиск на інститут уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. При цьому чітко простежується бажання знищити незалежність інституту і наміру підмінити дискусію про стан дотримання прав людини політичним шоу. Найчастіше використовується звинувачення про нібито бездіяльність під час Революції гідності", - йдеться в документі.

Лутковська зазначає, що нардепами вперто не помічається її спеціальна доповідь про порушення прав і свобод людини в листопаді 2013 - лютому 2014 роках й інші доповіді про стан дотримання прав людини в Україні.

"Враховуючи вищевикладене та з метою об'єктивного вивчення моєї діяльності на посаді уповноваженого з прав людини, проведення детального аналізу кожного кроку дій, я публічно закликаю народних депутатів України суворо дотримуватися норм Закону і використовувати передбачений механізм - створення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України, яка за результатами своєї роботи повинна дати об'єктивний висновок про діяльність уповноваженого", - заявила Лутковська.

Нагадаємо, що сьогодні народний депутат Олег Ляшко закликав підняти питання про звільнення з посади уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської: "Банди Януковича немає, а вона є".