Лутковська вимагає пояснень щодо заборони Шустеру працювати в Україні

Омбудсмен Валерія Лутковська звернулася до виконуючого обов'язки голови Державної служби зайнятості Сергія Кравченка з вимогою терміново надати пояснення щодо правових підстав для анулювання дозволу на працевлаштування в Україні громадянина Канади Савіка Шустера
Depo.Влада
27 квітня 2016 15:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в прес-службі омбудсмена.

"Пунктом 6 Порядку видачі, продовження та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства визначений вичерпний перелік документів для отримання дозволу на застосування праці іноземців або осіб без громадянства. Зокрема, роботодавець повинен подати до територіального органу довідку МВС про те, що іноземець або особа без громадянства, яка на момент оформлення дозволу перебуває на території України, не відбуває покарання за скоєння злочину та стосовно них не здійснюється кримінальне провадження. Звертаю вашу увагу, що в цьому переліку документів не передбачена необхідність подання будь-яких інших документів, зокрема листів від Державної фіскальної служби України", – зазначила вона.

Також Лутковська звернула увагу на те, що згідно із зазначеним порядком дозвіл на працевлаштування в Україні анулюється у разі встановлення недостовірності даних, що містяться у поданих роботодавцем документах, або вступу обвинувального вироку суду, за яким іноземця або особу без громадянства засуджено за вчинення злочину, у законну силу. Відносно громадянина Канади Савіка Шустера судом обвинувальний вирок не виносився.

Нагадаємо, київський центр зайнятості позбавив телеведучого Савіка Шустера права на роботу в Україні через "недійсну довідку про несудимість".

Журналіст, у свою чергу, сказав, що продовжить роботу в Україні, незважаючи на заборони.

Президент Петро Порошенко у вівторок ввечері висловив сподівання, що інцидент із телеведучим Савіком Шустером буде вичерпаний у найкоротший час. А прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив розібратись у ситуації зі скасуванням дозволу на працевлаштування журналіста і оперативно врегулювати ситуацію відповідно до чинного законодавства.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада