Лутковська у Мінску домовилася про перевезення з Криму українських в’язнів

Україна і Росія укладуть мають намір укласти угоду про переміщення засуджених із Сімферополя в анексованому Криму на материкову Україну
Depo.Влада
21 червня 2016 16:31
ФОТО: depo.ua

Про це в Мінську домовилися уповноважений з прав людини Верховної Ради України Валерія Лутковська та її колега з Російської Федерації Тетяна Москалькова, передає depo.ua.

"Домовилися укласти угоду про переміщення цих осіб. Обговорили механізми звернення до компетентних органів", - сказала Москалькова.

За її словами, сторони звірили списки засуджених, які перебувають на території Сімферополя, щоб виконати їх волю про повернення ближче до сімей на територію, підконтрольну Україні.

Москалькова наголосила, що сторони концептуально домовилися вести переговори з гуманітарних питань поза політикою.

Водночас Лутковська констатувала, що "є проблема з тими особами, які хочуть, щоб їх перемістили на територію, підконтрольну Україні".

"Вдалося домовитися про механізм, як це зробити", - сказала омбудсмен.
За її словами, зараз йдеться про переміщення 18 осіб.

"Але це не повний список", - додала Лутковська, зазначивши, що сторони розраховують надалі працювати над вирішенням цих проблем.

Нагадаємо, що після анексії Криму українська влада звернулася до Росії з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території АР Крим чи Севастополя, проте тоді Москва відмовилася. Однак новий російський омбудсмен Тетяна Москалькова попросила Україну забрати своїх засуджених громадян з колоній  Криму.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада