Лутковська: Росія передасть Україні 18 ув'язнених з Криму

Омбудсмени України та Росії домовилися про передачу українській стороні 18 засуджених осіб, які нині відбувають покарання на території окупованого Криму
Depo.Влада
22 червня 2016 17:53
ФОТО: depo.ua

Про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила після зустрічі зі своєю російською колегою Тетяною Москальковою, що відбулася у Мінську 21 червня 2016 року, повідомляє прес-служба українського омбудсмена, передає depo.ua.

"Ми досягли домовленості щодо 18 ув’язнених, але це неповний перелік. Ми обмінялися списками, ми звірили їх. Мій список трохи більший, він налічує близько 40 осіб. Я передала його Тетяні Миколаївні для подальшого обговорення. Обговорювалося багато тем, а рішення щодо них знайдемо під час наступних зустрічей. Сподіваюся, вони відбудуться найближчим часом і обов'язково за участі правозахисників обох країн", – сказала Лутковська.

Дата наступної зустрічі двох омбудсменів ще невідома, однак вони запевнили, що вона відбудеться, а обговорюватися будуть як питання ситуації на південному сході України, так і проблема з порушенням прав українців і кримських татар в Автономній Республіці Крим та ув'язнених українців на Росії.

"Ми домовилися, що основою для подальших контактів будуть питання захисту прав людини на території наших держав незалежно від політики і міждержавних відносин. Крім того, хочу нагадати, що ще у 2013 році ми уклали Меморандум про співпрацю між омбудсменами України і Росії. Ми зійшлися на тому, що цей меморандум треба актуалізувати, що його треба привести у відповідність до існуючого стану справ. На наше обопільне переконання, цей документ повинен діяти, щоб громадяни України на території Росії і громадяни Росії на території України перебували під захистом уповноважених з прав людини", - підсумувала Лутковська.

Загалом свою першу зустріч уповноважені з прав людини України та Росії назвали продуктивною.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада