Лутковська погодилась забрати з Криму ув'язнених українців

Уповноважений з прав людини в Україні Валерія Лутковська висловила готовність почати дії з переміщення в Україну кримських в'язнів
Depo.Влада
26 травня 2016 16:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу омбудсмена.

"Ймовірно, пані Москалькова (уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова – Ред.) ще не ознайомилася з усіма деталями щодо наших ініціатив, в тому числі із залученням міжнародних організацій, які ми вже два роки пропонуємо реалізувати з метою передачі осіб, які перебувають в місцях несвободи на території окупованого Криму (листи від 25.03.2015 1. -718 / 580-15-44 та від 08.07.2015 №1.-1621 / 15-82). Більш того, ситуація ускладнюється, тому як більшість осіб, які перебувають в місцях несвободи, були примусово прийняті до громадянства Росії і в подальшому переміщені у віддалені регіони Росії", - повідомляє Лутковська.

Вона наголосила, що всі пропозиції української сторони були відхилені колишнім російським омбудсменом Еллою Памфіловою, або пропонувалося застосування неприйнятних норм міжнародного права, використання яких означало б визнання Україною юрисдикції Росії в Криму.

"Однією з останніх спроб вирішити зазначену проблему було прохання до російської сторони, яку ми передали через спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи, однак і такий варіант залишився без реалізації", - йдеться у зверненні Лутковської.

Омбудсмен наголосила, що висловлює свою повну готовність почати активні дії щодо переміщення таких осіб та повторно висилає проект Меморандуму про введення ad hoc механізму переміщення осіб з території Криму на материкову частину України, який Лутковська ініціювала в липні 2015 року.

Нагадаємо, раніше російський омбудсмен Тетяна Москалькова попросила Україну забрати своїх засуджених громадян з колоній в анексованому Криму.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада