Лутковська клопоче про перенесення суду над Савченко до Москви

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась із клопотанням до голови Донецького міського суду Ростовської області Алі Хайбулаєва щодо зміни підсудності та передачі розгляду кримінальної справи стосовно Надії Савченко до відповідного суду Москви
Depo.Влада
22 липня 2015 16:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється у прес-службі Омбудсмана, передає depo.ua.

Омбудсман України Лутковська наголосила у своєму клопотанні на тому, що проведення судового засідання у справі Надії Савченко у Донецьку Ростовської області загрожує життю самої Надії Савченко та її родичів і колег, які хотіли б бути присутніми під час судового засідання через можливість провокацій та замахів на її життя з боку представників так званих "ДНР" і "ЛНР". Крім того, доступ до судового засідання ускладнено навіть для адвокатів Надії Савченко, а також правозахисників, представників громадськості та засобів масової інформації.

Таким чином, за словами Лутковської, існує загроза проведення фактично закритого судового процесу, що суперечить статті 6 Конвенції про права людини і основоположних свобод, яка встановлює право кожного при висуненні йому будь-якого кримінального обвинувачення на справедливий і публічний розгляд справи.

"З метою захисту життя Надії Савченко та забезпечення її права на публічний судовий процес, враховуючи, що не всі учасники кримінального судочинства у вказаній кримінальній справі проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Донецького міського суду, а Надія Савченко згодна на зміну територіальної підсудності вказаної кримінальної справи, прошу Вас в порядку статті 35 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації розглянути моє клопотання про зміну підсудності та передачі розгляду кримінальної справи стосовно Надії Савченко до відповідного суду Москви", - йдеться у клопотанні Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської.

Нагадаємо, що 17 липня Надію Савченко етапували з Москви, адже тепер її справу має розглядати Донецький міський суд. Але в російському Донецьку немає СІЗО. З тих пір навіть адвокати не можуть дізнатися, куди запроторили українку

Довідка:

 Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у складі добровольчого батальйону "Айдар" потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя Луганської області. А потім, як стверджує українська влади, вона була незаконно доставлена в Росію. У Слідчому комітеті Росії звинувачують українську льотчицю в пособництві у вбивстві журналістів ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на сході України. 

10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року6 липня Слідчий комітет Росії перекваліфікував на більш тяжкий склад обвинувачення української полонянки Надії Савченко - їй ставиться безпосереднє вбивство двох російських журналістів в Донбасі, а не співучасть в цьому злочині.

Савченко загрожує до 25 років ув'язнення

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.