Лукашенко розповів, що могло б замінити "мінський формат"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко сумнівається, що Організація з безпеки і співробітництва у Європі зможе врегулювати ситуацію на Донбасі, хоча вона могла б замінити "мінський формат" переговорів
Depo.Влада
21 липня 2015 14:35
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час зустрічі з головою ОБСЄ Івіцею Дачичем, передає depo.ua з посиланням на прес-службу президента Білорусі.

"Коли в Європі фактично розгорівся військовий конфлікт, йде війна... ОБСЄ могла б відігравати велику роль", - вважає Лукашенко.

На його думку, в недостатньо ефективних діях провина передусім лідерів держав. 

"Якщо вже війна, то, напевно, в терміновому порядку повинні були зібратися глави держав, обговорити цю проблему і вжити якихось заходів, ухвалити рішення. Не вийде - хоча б в очі сказати все те, що думають один про одного. Поки цього не відбувається", - зазначив білоруський лідер.

Лукашенко також підкреслив, що ОБСЄ робить все можливе для врегулювання ситуації на Донбасі.

"Але, звичайно, з тими повноваженнями, які ОБСЄ сьогодні має, не маючи імпульсу від глав держав, навряд чи ОБСЄ в цій ситуації може щось зробити", - додав він.

За його словами, саме тому з'являються нормандські та мінські формати.

"Все це могло вміститися в одній організації - ОБСЄ, і це її функція", - заявив Лукашенко.

Нагадаємо, що сьогодні вдень підгрупи Контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі розпочали роботу в Мінську.  Попередня зустріч переговірників відбулося на початку липня. Тоді сторони не змогли досягти конкретних домовленостей, зокрема щодо відведення озброєнь калібром менше 100 мм і демілітаризації Широкиного.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.