Лукашенко просить Європу не "дубасити" Росію за окупацію Криму

Президент Білорусі Олександр Лукашенко виступає за те, щоб ініціатива "Східне партнерство" не була спрямована проти Росії і закликає заочно не карати Росію за анексію Криму
Depo.Влада
22 травня 2015 14:58
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив, виступаючи на VII з'їзді Федерації профспілок Білорусі, передає depo.ua з посиланням на БЕЛТА.

"Ми завжди були категорично проти того, щоб "Східне партнерство" було проти когось. Але Росія не бере участь у Східному партнерстві", чому заочно без Росії ми її повинні дубасити, в тому числі за Крим і так далі? Ні, в підсумкову декларацію хочуть це втиснути і виступити проти Росії", - сказав Лукашенко.

"І на нас ображаються, що ми це не підтримали. Це моя принципова позиція: "Східне партнерство", інші організації не повинні бути спрямовані проти когось. Ми повинні відстоювати свої інтереси. Чому ми повинні бути проти Росії? Більше того, ми ж з'явилися місцем миру в питанні по Україні. Тут зібралися керівники світових держав, щоб зупинити війну", - підкреслив президент Білорусі.

Лукашенко також додав, що не збирається виступати проти Росії спільно з країнами Євросоюзу, оскільки хоче, щоб Білорусь "зберегла нейтралітет".

"Ні. Намагаються втягнути Білорусь. Ми не можемо підтримати таку позицію, тому що головне - не звинуватити сьогодні когось, вже вистачає звинувачень, треба мир подарувати цій країні і людям. Ми не хочемо вплутуватися ні в які авантюри. Ми хочемо, щоб, в тому числі, і з нашої землі виходив мир. У цьому суть нашої політики", - заявив білоруський президент.