Лукашенко порадив не переоцінювати "офшорні розслідування"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що говорити про те, що "офшорний скандал" - потужна антикорупційна хвиля, не варто
Depo.Влада
26 квітня 2016 16:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Белта".

"Це тільки спроба підступитися до викриття корупційних дій цієї світової мафії, на чолі якої політики. Та й серед журналістів їх чимало, навіть тих видань, які були залучені нібито до розслідування "панамському скандалу". Говорити про те, що це потужна антикорупційна хвиля, не варто", - заявив очільник Білорусі.

Лукашенко також висловив переконання, що якби, наприклад, у американців було бажання показати корупційну складову всього світу, то це було б зроблено.

"Тому що все це в основному у валюті, доларах. А кожен долар, в американських фінансових структур перед очима. Вони знають, куди йдуть гроші, де їх ховають...Ті, хто багатший, і ті країни, громадяни яких найбагатші, там найбільше корупції. Але їм це не треба. Вони вистрілили, можна сказати, по горобцях", - заявив він.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. Водночас Порошенко стверджує, що законно передав свої активи. 

За даними WikiLeaks, великий витік даних про офшори з бази панамської юридичної фірми Mossack Fonseca профінансував уряд США і американський фінансист Джордж Сорос, щоб "атакувати Путіна". США заперечують причетність до офшорного скандалу.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада