Розслаблена Лукаш потрапила "під роздачу" через Корбана

Поки в Печерському суді тривають пристрасті навколо Геннадія Корбана, українці уже з захопленням спостерігають новий правовий серіал – затримання Олени Лукаш
Depo.Влада
5 листопада 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Розслаблена Лукаш потрапила "під роздачу" через Корбана
Розслаблена Лукаш потрапила "під роздачу" через Корбана

Повідомлення про затримання Лукаш з'явилося сьогодні вдень і уже за кілька годин в СБУ влаштували брифінг з нагоди цієї непересічної події. Ніяких подробиць , правда, на цьому брифінгу так і не повідомили. Хіба що продемонстрували відео самої Лукаш, де та цілком спокійно пояснює, що "толерантно" поспілкувавшись з представниками Служби зовнішньої розвідки (яку до речі не так давно, при Януковичі, очолював її чоловік Григорій Ілляшов), вона добровільно вирушає до ГПУ аби дати пояснення та свідчення "усім зацікавленим правоохоронним органам".

Де саме та за яких обставин Лукаш була затримана поки в СБУ повідомляти відмовляються, посилаючись на таємницю слідства. Але все виглядає так, наче затримали екс-міністра просто у Києві. В можливість викрадення нашими спецслужбами розшукуваної особи з території Росії якось зовсім не віриться. Тим часом в СБУ повідомили, що стосовно Олени Леонідівни уже є справи за двома статтями – "розкрадання державних коштів" та "службове підроблення", але цим, як запевняють правоохоронці, ніхто не обмежується. Тож і злочини проти майданівців будуть ретельно опрацьовані.

Перше, що кидається у вічі, - затримання Лукаш сталося дуже вчасно, і судячи з усього це не випадковість. Зараз владі дуже потрібно чимось перебити негативний інформаційний шлейф від цілої низки "справ проти патріотів". Тут тобі і обшуки "свободівців", і арешт Мосійчука, і, звісно, справа проти Геннадія Корбана, якого уже майже тиждень не можуть належним чином оформити до СІЗО. Затримання Лукаш на тлі всіх цих "зрад" виглядає серйозною і довгоочікуваною "перемогою". До того ж і саму Олену Леонідівну цілком можна вважати "жирною рибкою". Переважно через її одіозну славу, зароблену медійною активністю в часи "старої злочинної влади", адже надвпливовою фігурою в оточенні Януковича Лукаш не була. Ну, не Пшонка вона, не Захарченко, не Арбузов і не Клименко.

Окреме питання, як так вийшло, що Лукаш, яка спокійнісінько насолоджувалася життям в Росії усі півтора роки по Майдану, раптом опинилася в руках у правоохоронців? Схоже на те, що наші високопосадовці-втікачі остаточно втратили пильність за ці півтора роки емігрантського життя. При чому раз у раз в ЗМІ спливали повідомлення, що того чи іншого політика-втікача бачили у Києві. Отже, здається, що Олена Леонідівна дуже невчасно вирішила провідати столицю, а в контррозвідці тільки і чекали аби на горизонті з'явився хтось більш-менш підходящий на роль жертви, яка б прикрила справу Корбана. І Лукаш ненайгірший варіант.

В якості конспірологічної теорії можна також припустити, що тут розігрується такий собі "договорняк". Враховуючи зв'язки чоловіка Олени Леонідівни в СБУ, можна припустити, що з останньою просто домовилися – толерантний арешт, толерантне недовге сидіння, а там і пристрасті вляжуться і справа розсиплеться, але піарний ефект для сьогодення буде досягнуто.

Але більш імовірно, що Лукаш – просто випадкова жертва, яку потрібно публічно зжерти, аби відвернути звинувачення у політично вмотивованому правосудді. Тепер критика суспільства на адресу влади та правоохоронців вщухне на деякий час, а якщо за п'ять днів суд заарештує ще й Олександра Єфремова, владі буде гарантовано кілька місяців відносного спокою. Інше питання, що станеться з цими справами далі, і чи не розваляться вони в майбутньому, але зараз це, здається, не надто хвилює наших силовиків.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада