Лукаш показала рішення суду ЄС, який зобов'язав виплатити Януковичам 6,3 млн грн

Лукаш оприлюднила рішення суду ЄС, який зобов'язав Україну виплатити родині Януковича 6,3 млн грн
Depo.Влада
28 березня 2016 20:34
ФОТО: depo.ua

Посилання на відповідне рішення суду вона опублікувала на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Без зайвих слів хочу послати їх (Мін'юст, – ред.)... на сайт Європейського суду в Люксембурзі. Ознайомитися, так сказати. А там прямо сказано: Президент Дев'ятої палати Генерального Суду (Court of Justice of the European Union (CJEU) наказом від 11 березня 2015 року 1) вилучив Україну з реєстру у справі Е-346/14 як заявника на втручання і 2) зобов'язав Україну нести всі витрати та витрати заявника", - написала Лукаш.

Вона підкреслила, що на виконання цього рішення представник родини Януковича вже пред'явив до оплати суму витрат у розмірі 57 317,50 фунтів стерлінгів за кожною з трьох справ.

"І це становить приблизно 6 млн 378 тисяч гривень. Про це добре відомо Мін'юсту, що веде листування з представниками родини В. Януковича. Припускаю, що це тільки початкові суми. Вартість витрат за всі процеси може перевершити ці цифри багаторазово", - зазначила Лукаш.

Вона нагадала, що цей факт у ЗМІ вже підтвердили як сім'я В. Януковича, так і її адвокати.

Лукаш також нагадала, що дане рішення суду ЄС виникло виключно з вини посадових осіб Міністерства юстиції України, які спочатку прийняли узгоджене рішення про вступ у "санкційні" спори, а потім відкликали свої заяви.

Нагадаємо, у п'ятницю, 25 березня, екс-міністр юстиції України Олена Лукаш заявила, що суд ЄС присудив виплату компенсацій Віктору Януковичу і двом його синам Олександру і Віктору, який загинув в березні 2015 року, в розмірі $80 тис на кожного. Йдеться про компенсацію витрат, які члени сім'ї Януковича понесли на послуги адвокатів у справі про оскарження санкцій Євросоюзу.

На наступний день Мін'юст України в офіційній заяві спростував слова Лукаш, назвавши їх "плодом уяви".

Водночас сім'я екс-президента Віктора Януковича зробила юридичні кроки для стягнення з України компенсації в рамках справи про оскарження санкцій. Йдеться про витрати понесені сім'єю екс-президента на адвокатів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада