Луганському губернатору час записуватися в партію Ляшка

Чи Георгій Тука претендує на посаду керівника МЗС?
Depo.Влада
15 листопада 2015 21:12
ФОТО: depo.ua
Луганському губернатору час записуватися в партію Ляшка
Луганському губернатору час записуватися в партію Ляшка

Голова військово-цивільної адміністрації Луганщини Георгій Тука вкотре у "Фейсбуці" поділився своїм баченням ситуації на Донбасі, оголосивши ні багато, ні мало про "закриття дипломатичного проекту "Мінськ".

"Знову стрілянина. Знову вибухи. Знову гинуть наші солдати... Путіноїди протрималися аж два тижні. На жаль, я був правий, коли говорив: бандитам віри не маю! Мені здається, ми є свідками закінчення дипломатичного проекту "Мінськ", - написав Тука.

Загалом нічого екстраординарного, черговий пасаж про "зраду", химерність миру на Донбасі, та недоговороздатність ватно-терористичної банди. Подібних оцінок від "диванних експертів" повен "Фейсбук". Але ось що насторожує – про "зраду" кричить не пересічний обиватель і не професійний публічний політик, для якого демагогія є основним видом діяльності, а державний чиновник, голова прифронтової області, який до того ж дозволяє собі оголошувати про "закриття дипломатичних проектів" так, наче він глава держави чи щонайменше міністр закордонних справ.

І тут пану губернатору хочеться нагадати, що як держслужбовець він зобов'язаний діяти виключно в межах власних повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством, і ніяк інакше. Мирні переговори в тому чи іншому форматі – не є компетенцією губернатора, а його коментарі щодо цих питань, враховуючи відповідальність посади та публічність, як мінімум не бажані. Простіше кажучи, Тука лізе не у свої справи. Звісно, як і всякий пересічний українець, луганський губернатор має право писати на власній сторінці все, що йому заманеться, але при цьому не погано б пам'ятати про відповідальність та таку-сяку професійну етику, адже як очільник області він є членом команди президента. Як представник влади Тука мусить виконувати свої прямі обов'язки в прифронтовій області, як би складно це не було. А якщо дуже хочеться давати поради державницького масштабу, то потрібно спершу складати з себе повноваження.

Що стосується "закриття мінського проекту", то як державний менеджер пан Тука не має права не розуміти, що переговори так чи інакше все одно потрібні, і так чи інакше все одно триватимуть. В Україні мало в кого були ілюзії, щодо перспектив тривалого миру на Донбасі, ані після першого Мінська, ані після другого. Усі давно і чудово усвідомили, що договороспроможність терористів та Путіна дуже і дуже сумнівна, якщо не нульова. Тому тут Тука нікому очей не відкрив. Чи означає все це, що переговори взагалі не потрібні? Аж ніяк. І усі заяви про непотрібність ніяких переговорів може собі дозволити або безвідповідальна людина, або просто демагог.

А якщо пану Туці так хочеться піаритися гучними заявами та воланням "зрада" чи "всепропало", то можна подати у відставку і записатися в партію Олега Ляшка. Чи УКРОП. Чи на худий кінець у "Самопоміч". Там "палким патріотам" і демагогам є де розгулятися без жодних перепон у вигляді відповідальності за власні слова чи просто здорового глузду.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.