Луценко вперше заявив про вплив Росії на події на Майдані

Генпрокурор Юрій Луценко оприлюднив матеріали експертного дослідження щодо подій на Майдані та безпосереднього впливу Росії

Про це він заявив під час брифінгу, інформує Depo.ua.

"У моїх руках матеріали експертного дослідження експертів і залучених фахівців, які аналізували сотні томів слідства по цим подіям і робили відповідні висновки. Членами експертної комісії відзначені системні факти й результат відвертого пособництва протягом перебування на займаних посадах Януковича, Якименка, Захарченка, Шуляка, Мазана та інших членів організації з представниками влади РФ, які через своїх агентів впливу в найвищому керівництві України намагалися у протиправний і антиконституційний спосіб змінити зовнішню політику України, а потім і порушити її територіальну цілісність", - заявив Луценко.

"Слідством встановлено, зокрема, телефонні дзвінки між всіма учасниками насилля на Майдані з керівництвом РФ. Так, 18 лютого, Янукович з власної резиденції в Межигір'ї о 7:12 телефонував Захарченку, топім Якименку, потім ще раз Якименку. Очевидно, йшлося про підготовку до створення координаційного штабу по розгону Майдану. В 11:51, одразу після віддачі наказу про початок антитерористичної операції проти Майдану Якименко мав розмову з ФСБ Росії Портниковим", - зазначив Луценко.

В 12:00 до 12:10 Янукович розмовляв зі спец комутатором Кремля – з відповідними посадовими особами, яких ми наразі встановити не можемо. З 13:09 до 13:12 Янукович мав телефонну розмову з сином Олександром. О 16:42 Янукович розмовляв з головою ФСБ Росії Портніковим. 16:52- 16:55 Якименко спілкувався з головою ФСБ Потртніковим.

За словами Луценка, "у вечірній час, найбільш гарячий на Майдані, Якименко неодноразово вів телефонні переговори з Януковичем, а Янукович неодноразово спілкувався з іншими посадовими особами України".

"Активізація телефонних переговорів прослідковується протягом дії, оголошеної Якименком та Захарченком ультиматумом протестувальникам – з 16 до 20 години 18 лютого 2014 року", - зазначив Луценко.

"О 20:02 Янукович мав розмови з керівниками США, які вимагали припинити насилля на Майдані. Але вже о 22:43, коли насилля почало переходити у прямий збройний напад на мирних демонстрантів Янукович спілкувався з президентом РФ Путіним. Як свідчать матеріали кримінального провадження, саме о 23 Захарченко кинув усі сили на штурм Майдану, одразу після цієї розмови. 23:28 Путін з власної ініціативи спілкувався з Януковичем. Вбачається, що на 23 призначено перемовини Януковича з опозицією після того як штурм провалився. Це була реакція Москви на зрив їхнього плану", - зачитав Луценко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна