Луценко розповів євродипломатам, як розслідуються справи про напади на активістів

Генеральний прокурор Юрій Луценко поінформував європейських дипломатів про стан розслідування справ щодо нападів на активістів

Зустріч Луценка з керівниками дипломатичних представництв країн Європейського Союзу відбулась вчора, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

Під час заходу генпрокурор поінформував європейських колег про стан досудового розслідування в кримінальних провадженнях стосовно переслідувань та нападів на громадських активістів, у тому числі вбивства Катерини Гандзюк.

"Виконавці разом з організатором встановлені та затримані", - прокоментував він справу Гандзюк.

Луценко наголосив, що у більшості кримінальних проваджень стосовно переслідувань та нападів на громадських активістів правоохоронці мають успіхи у розслідуваннях.

За його словами, окремі діячі надмірно політизують питання, що є неприпустимим.

Нагадаємо, загалом, з 2017 року в Україні було скоєно напади на 55 активістів, четверо з яких загинули. Всі ці злочини залишаються не розкритими. Найгучнішим став напад на чиновницю Херсонської міськради, активістку Катерину Гандзюк.

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня біля її будинку, молодик хлюпнув Гандзюк кислотою в обличчя. З опіками Гандзюк ушпиталили. Напад на чиновницю розслідують як замах на вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Замах на вбивство херсонської чиновниці Катерини Гандзюк розслідують як замовний.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка. Вона подякувала за хороші слова на її підтримку і за погані слова, адже вони, за її словами, ще більше мотивують вийти з лікарні. Обпечена кислотою жінка зазначила, що має не дуже гарний вигляд, але він кращий, "ніж вигляд справедливості і правосуддя в Україні".

4 листопада активістка Катерина Гандзюк, яка дістала тяжких опіків під час замаху на неї, померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Того ж дня слідчі змінили кваліфікацію нападу на чиновницю Херсонської міськради, кваліфікувавши його як закінчений злочин.

5 листопада Національна поліція передала кримінальне провадження у справі про вбивство Катерини Гандзюк до Служби безпеки України (СБУ).

Також 5 листопада народні депутати пригрозили блокувати трибуну Ради, якщо не буде створено ТСК.

6 листопада Верховна Рада України схвалила постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme