Луценко розповів, як Савченко вербувала для теракту Ляща і Кота

Народний депутат Надія Савченка намагалися підбити на державний переворот офіцерів з полку спецпризначення у Хмельницькому

Про це під час виступу у Верховній Раді заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає Depo.ua.

"У 2017 році Рубан і Cавченко вступили в змову заради повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, здійснення широкомасштабного терористичного акту в центрі столиці. Для отримання такої зброї – 120 мм мінометів, стрілецької зброї снайперських гвинтівок гранат – Рубан і Савченко в невстановлений час, але не пізніше листопада 2017 року досягли домовленості з ватажкам терористичної організації "ДНР" про постачання такої зброї", - сказав Луценко.

За даними ГПУ, улітку – восени 2017 року підшуковували співучасників і виконавців теракту.

"Савченко особисто звернулася до офіцерів Збройних Сил з пропозицією взяти участь в теракті з метою повалення конституційного ладу.

Влітку 17 року Савченко звернулася за такою пропозицією до офіцерів 8 полку спецпризначення в місті Хмельницькому, а саме до офіцера Березня, Захарченкова, Ляща та Кота", - уточив Луценко.

Просто зараз народні депутати розглядають подання Луценка на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко.

Нагадаємо, 15 березня генпрокурор Юрій Луценко на засіданні Ради заявив, що у слідства є беззаперечні докази, що нардеп Надія Савченко готувала теракт у парламенті: закрема вона зі спільниками начебто планувала вгатити з мінометів по куполу Ради, особисто підірвати гранати в ложах і потім добивати з автоматів уцілілих колег. Луценко також вніс у Раду три подання на притягнення її до кримінальної відповідальності, затримання і арешт.

Потім Рада проголосувала за виключення Савченко зі складу комітету з питань нацбезпеки та оборони, а зранку 22 березня регламентний комітет підтримав всі три подання генпрокурора.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна