Луценко "проїхався" по президентах України і політиках

Генпрокурор Юрій Луценко дав характеристики президентам України, а також колегам політикам

Про це він заявив в інтерв'ю Дмитру Гордону, повідомляє Depo.ua.

Про Леоніда Кравчука: "Це класичний секретар ЦК, який керував Україною методами комуністичної партії. Вважаю його історичною особистістю".

Про Леоніда Кучму: "Кучма був "червоним директором". Він розглядав Україну як велике підприємство. Має три стратегічні проблеми: створення олігархії, створення диктаторської системи управління та призначення Януковича. Значить, відкрили центральні ворота в цей завод і впустили банду".

Про Віктора Ющенка: "Ющенко був класичним проповідником. Він щиро вірив, що його образ майбутнього матеріалізується негайно. Він виявився дуже поганим організатором".

Про Віктора Януковича: "Янукович був класичною главою мафії. Він розглядав державу як систему збору общака. Він розумний, хитрий, мстивий".

Про Петра Порошенка: "Петро Порошенко - це бізнес. Він став найуспішнішим у цьому і звідти повернувся в політику. Він (на посаді міністра економіки в уряді Миколи Азарова, - ред.) письмово відмовив Курченку в усіх його схемах, написав доповідну і, як злі язики кажуть, фізично вигнав зі своєї приймальні".

"На той час це (президентство Порошенка) був Богом даний варіант. Порошенко був великим перші два роки. 2014 року, 2015 рік - ніхто б не зробив того, що зробив він. У безвіз мало хто вірив. І в томос. Він зробив дуже важливі справи. Що не зробив? Давайте вирішимо на цих президентських виборах. Я не вважаю, що Порошенко програв. Я вчора з ним зустрічався, була довга розмова. У тому числі і про політику. Він вважає, що не закінчив свою місію. До речі кажучи, і я так вважаю. Я знову впевнений, що Порошенко — президент, який виконує свою історичну місію. Коли я піду до урни, я буду голосувати за нього. Я - член команди глави держави", - зазначив він.

Про Юлію Тимошенко: "З Юлією Тимошенко у мене особисті, людські, хороші стосунки. Її політика останнім часом входить у все більшу суперечність із тим, у що вірю я. Шалений популізм і ставка виключно на свою непогрішність — дуже небезпечні. Категорично заперечую, що Юля — агент Кремля. Юля — це куля, що летить тільки за їй одній відомою траєкторією. У цьому і є небезпека".

Про Арсена Авакова: "Потужний. Багатошаровий. Один з небагатьох українських політиків, які вважають далі, ніж на три кроки вперед".

Про Володимира Зеленського: "Володимир Зеленський потряс всю країну. Мені дуже не подобається тональність на його адресу: клоун чи месія. Мені здається взагалі принизливим говорити, що електорат Зеленського - це якісь маргінес. Чи правда, що він виконував, як мені здається, антиукраїнські репризи, в тому числі в Кремлі? Так. Чи це погано? Так. Але чому ви вважаєте, що це гірше, ніж підписувати з лисий чортом газові контракти? І відпускати хи-хи про мазурика? У нас країна рівних можливостей. Хто хоче йти в президенти - велкам. На президентських виборах зніміть ширму і покажіть або гроші, або реального господаря, який цю ляльку тримає на пальчиках".

Про Анатолія Гриценка: "Людина, яка на моїх очах відмовилася обійняти посаду міністра оборони і начальника Генштабу після перемоги Порошенка, не може претендувати на пост головнокомандувача".

Про Олега Ляшка: "Вкрай талановитий політик. Він став серйозним, реальним виразником інтересів, думок, емоцій і навіть бажань певного електорату. Чи є у Ляшка ідеї? Так, є. Це сільський соціалізм. В чудовому виконанні".

Про Надію Савченко: "Безумовно. Савченко, як ви знаєте, дуже ексцентрична жінка. Але коли Рубан говорив: Надя, вийди, залиш чоловіків поговорити, - вона беззаперечно його слухалася. Рубан використовував Савченко з її абсолютно відсутньою дисципліною державника для перевороту в країні. Наскільки я бачу тип Савченко, це чистісінький більшовицький агітатор зразка 1917 року. Їй треба шкірянку, червоний бант і йти в ЧК ".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна