Луценко пояснив, чому Тумгоєва видали Росії

Тимур Тумгоєв вірогідно є учасником терористичної організації "ІДІЛ". Більше того, його соратники планували теракти в Україні, свідчать документи розвідок США та Ізраїлю, надані українській стороні

Про це в інтерв'ю ТСН.Тиждень повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає Depo.ua.

"Дійсно, це резонансна ситуація. Вона не проста, бо вона складається з юридичної частини і з політико-моральної частини. У цьому кабінеті за цим столом в мене відбулася зустріч із керівником Української добровольчої армії і з його побратимом із батальйону Шейха Мансура, який нібито мав зв'язок з громадянином Тумгоєвим. Ми мали з ним серйозну розмову про мораль і принципи. Моя позиція тут зрозуміла. Я, як генеральний прокурор, навіть більше скажу, як батько добровольця заявляв і заявляю: ніхто, хто воював за Україну на цій війні, не може бути виданий Росії. Підкреслюю: ніхто, хто воював на цій війні. Для того, щоб процес був прозорий я погодився з тим, що добровольці нададуть нам трьох фахівців, які в якості фахівця будуть мати доступ до матеріалів цього слідства. Вони визначили цих осіб, слідчий розгляне їхні персоналії і ухвалить відповідне процесуальне рішення", - зазначив генпрокурор.

За словами Луценка, ГПУ, ухвалюючи рішення, виходила із співпраці зі структурами Інтерполу, з яким підписана угода. "Якщо Інтерпол виставляє так звану червону картку розшуку члена терористичної організації, то вона підлягає виконанню Україною. Якщо ми хочемо, щоб терористів з "ЛНР", "ДНР" або російських найманців, які ступили на нашу землю, у всьому світі притягували за участь у тероризмі, то ми маємо першими виконувати міжнародну угоду про боротьбу з тероризмом. Тим більше, що терористи "ІДІЛ" та інших терористичних організацій, що воюють на території Сирії, є особливо небезпечними, про що заявляють наші стратегічні союзники США, Ізраїль, ЄС. Відтак просто не виконувати рішення по розшуку та екстрадиції в нас немає жодних законних та політичних підстав", - додав Юрій Луценко.

Глава ГПУ не підтримує твердження, коли не треба видавати винних у злочинах, поки триває війна з РФ. "Поясню чому: за заявами міністра внутрішніх справ і за фактичними цифрами останні місяці на територію України масово заїжджають кримінальні елементи з Росії", - додав генпрокурор Луценко.

Нагадаємо, 12 вересня стало відомо, що Генеральна прокуратура екстрадувала до Російської Федерації інгуша Тимура Тумгоєва за запитом Федеральної служби безпеки Росії.

У Генеральній прокуратурі пояснили, чому екстрадували інгуша Тимура Тумгоєва до Росії, а генпрокурор заявив, що участь Тумгоєва в бойових діях на Донбасі на стороні української армії сумнівна.

17 вересня націоналісти штурмували Луценка, вимагаючи його відставки. Зокрема, вони вистуспали проти видачі Росії добровольця Тимура Тумгоєва, який воював на Донбасі на боці України.

Згодом під ГПУ почалися сутички, під час яких пікетуальників почали "гасити" газом і водою.

За даними столичної поліції, у результаті сутичок під ГПУ постраждали семеро правоохоронців.

Також під час акції протесту побили журналістку телеканалу NewsOne.

Згодом у мережі з'явилося відео спроби штурму будівлі ГПУ з боку націоналістів, які використовували для цього сміттєвий контейнер.

Поліція заперечила штурм столичного офісу з пікетувальниками Луценка

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна