Луценко потрапив під дисциплінарне провадження через Саакашвілі (ДОКУМЕНТ)

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відкрила дисциплінарне провадження щодо генерального прокурора Юрія Луценка за скаргою екс-президента Грузії, лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням прес-службу Руху нових сил.

"Вирішив: відкрити дисциплінарне провадження стосовно генерального прокурора Луценка Юрія Віталійовича", - йдеться у рішенні комісії прокурорів за підписом її члена Коваленка А.

Відповідну скаргу Саакашвілі подав 14 грудня 2017 року.

Саакашвілі вбачає дисциплінарний проступок Луценка в тому, що під час свого брифінгу у Верховній Раді 5 грудня він оприлюднив відомості досудового розслідування у справі "грошей Курченка" з публічними звинуваченнями у бік політика.

"Щодо Генпрокурора може бути відкрите дисциплінарне провадження з таких підстав: розголошення таємниці, що охороняється законом…; втручання чи будь-який інший вплив прокурора… у службову діяльність іншого прокурора; публічне висловлювання, яке є порушенням презумпції невинуватості; необ'єктивність і упередженість прокурора", - йдеться у скарзі Саакашвілі.

У Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів вирішили відкрити дисциплінарне провадження стосовно Луценка.

Довідка. Саакашвілі підозрють в намірі отримати через посередників грошей від мільярдера-втікача Сергія Курченка. Він подемонстрував аудіодокази у Верховній Раді на 5 грудня. Втім, ще 29 листопада Саакашавілі заявляв, що, за його даними, правоохоронці начебто взяли записи зі "зразками його голосу", які хочуть сфальсифікувати і опублікувати. А 11 грудня Курченко спротував зв'язки з Саакашвілі.

Однак Саакашвілі інкримінують: замах на злочин; злочин, вчинений групою осіб за попередньою змовою; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно.

Наразі Саакашвілі перебуває поза межами України, після того як його силоміць видворили літаком до Варшави 12 лютого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна