Луценко про резонансні справи, митні війни та свою участь у виборах

Генеральний прокурор України Юрій Луценко зробив кілька заяв щодо резонансних політичних справ

Луценко про резонансні справи, митні вій…

Юрій Луценко у інтерв'ю "Українській правді" заявив, що у правоохоронців ще є шанси розкрити вбивство журналіста Павла Шеремета, пояснив, чому справу Гандзюк розслідує і поліція, і СБУ і озвучив свої політичні плани на наступні вибори.

СПРАВА ШЕРЕМЕТА

Генпрокурор визнав - у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюваних досі немає. Втім Луценко покладає надію на "тонку ниточку", яка може вивести на виконавців злочину. "У нас зараз є інформація, яка ймовірно виведе нас як мінімум на виконавців, а потім і на замовників. Але можливо. Підкреслюю це слово… Буквально вчора я заслуховував з цього приводу МВС, СБУ і працівників генпрокуратури. Відчуваю, що у нас є ще один невипробуваний слід. Якщо він спрацює, тоді скажу", - заявив Луценко.

Він також повідомив, що слідчі не розглядають цей злочин як теракт, а кваліфікують його за 115 статтею Кримінального кодексу "умисне вбивство": "Вони вважають, що вибуховий пристрій був закладений так, щоб вразити лише одну особу… Якщо вибуховий пристрій направлений на водія і навіть теоретично не може вразити оточуючих, прокурори і слідчий вважають, що це не тероризм".

СПРАВА ГАНДЗЮК

Іншу резонансну справу - напад на Катерину Гандзюк – Луценко вважає одним з пунктів плану по дестабілізації півдня України через тиск на громадських активістів. Справу розслідують одночасно і СБУ, і поліція. Але поліція веде справу по ймовірному виконавцю замаху на Гандзюк, якого затримали. А СБУ - справу про ймовірних замовників. "Поліція рухається по своєму сліду знизу, СБУ рухається зверху", - виправдовує "роздвоєння" цієї справи Луценко.

Водночас він наголосив, що підозрюваний, якого затримали в Херсоні невдовзі після нападу, не має стосунку до Нацполіції. "Один підозрюваний затриманий, він раніше судимий. Ми бачимо, що у нього було щонайменше двоє співучасників. Ми вже знаємо, у кого точно придбали кислоту, де вона зберігалася. Відпрацьовуємо сліди навколо цього...", - заявив генпрокурор.

МИТНІ ВІЙНИ

Луценко вважає, що зміна керівництва митної служби і призначення нового повноцінного керівника, а не виконувача обов'язків, дасть змогу навести лад. Луценко вважає ключовою фігурою у тому, що відбувається на митниці, виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби України Мирослава Продана. "Так, у мене є претензії до Продана… Зараз я працюю по справі, в якій у мене є претензії до нього персональні. В той момент, коли я здобуду достатню кількість доказів, зроблю процесуальне рішення".

Луценко заперечує, що в основі його "митної активності" лежить бажання послабити прем'єра Гройсмана: "Кажу це раз і назавжди чесно — це не означає риття під Гройсмана". Водночас Луценко бере на себе сміливість радити Уряду як діяти. "З моєї точки зору, уряд зараз має відновити юридичну особу Державну митну службу, друге - оголосити конкурс, призначити людину, яка має публічну довіру", - заявив він журналістам УП.

На пряме запитання стосовно того, чи є напад прокуратури на митницю оголошенням війни персонально Гройсману, Луценко відповів ухильно: "Я з ним спілкуюся на достатньо помірних тонах і ще більш відверто, як зараз з вами. Цю історію я йому розповідав. Ми на цю тему спілкувалися не один і не два рази. Його відповідь: "якщо зловиш, нехай сидять". Я вважаю, що це частина відповіді, бо так, я зловлю".

УЧАСТЬ У ВИБОРАХ

Генеральний прокурор паралельно з робочими справами також розмірковує про свою участь у наступній парламентській виборчій кампанії Але не поспішає при цьому розлучатись з генпрокурорським кріслом. "Я думаю над тим, щоб взяти участь в парламентській кампанії. Але до кінця президентських перегонів вважаю уже неможливим, якщо звісно так вирішить президент або парламент, покинути це крісло", - сказав Луценко, пояснивши, що має намір забезпечувати законність президентської виборчої кампанії з висоти своєї нинішньої посади.

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА

Водночас у Луценка є власне бачення того, завдяки чому на нступних виборах має перемогти діючий президент. Слова Луценка можна зрозуміти так, що він висловив Порошенку своє бачення того, як треба вчинити: "Я порадив йому п'ять пунктів, які допомогли б йому змінити ситуацію — і в собі в першу чергу, і в межах його компетенції".

Водночас Луценко погодився з тим, що корисним буде провести межу між тим, за що відповідає президент, а за що відповідають інші. У заслугу Порошенку треба ставити те, "що він втілив свою місію: по створенню армії, антипутінського міжнародного фронту, серйозних кроках в напрямку ЄС і НАТО, по стратегічній зміні системи управління країною". В той же час Луценко говорить, що "дрібні" питання мають вирішувати і відповідати за їх вирішення інші: "Коли президента будете питати, чому тарифи на воду чи на газ збільшуються чи зменшуються — це не його функція".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme