Лубківський: Виклик Наливайченка на допит суперечить здоровому глузду

Радник голови Служби безпеки України Маркіян Лубківський зазначає, що допит глави СБУ Валентина Наливайченка у Генеральній прокуратурі суперечить здоровому глузду і виходить за рамки повноважень органів прокуратури
Depo.Влада
15 червня 2015 12:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Процесуальні дії суперечать здоровому глузду і тим повноваженням, якими наділена Генеральна прокуратура України щодо процесуального керівництва у кримінальному провадженні", - сказав журналістам Лубківський.

Він підкреслив, що СБУ зареєструвала кримінальне провадження за ст. 441 Кримінального кодексу України (екоцид).

"Здійснюючи процесуальний нагляд за даним провадженням, прокурор міг витребувати матеріали провадження, дати вказівки слідчому СБУ. Замість цього на допит запрошується голова спецслужби, який, враховуючи резонанс справи, діючи відповідно до закону про Службу безпеки України, на принципах гласності доповів главі уряду і суспільству про результати службової діяльності відомства", - заявив він.

Нагадаємо, СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею "екоцид" КК України у зв'язку з пожежею на території нафтобази "БРСМ-Нафта" в Васильківському районі Київської області. За словами начальника Головного слідчого управління СБУ Василя Вовка, в рамках цього провадження СБУ запланувала "вивчити питання щодо розміщення цієї нафтобази, щодо дій всередині самої бази..., в тому числі економічну складову - продаж бензину, можливу його підробку".