Як в ГПУ потролили НАБУ мандатами Лозового і Дейдея

Поки всі гадали, що саме задумав Юрій Луценко зі своїми заявами про потрійне зняття недоторканності, очільник ГПУ зробив крайнім антикорупційні органи

Після того, як 19 травня генпрокурор Юрій Луценко сповістив, що готує подання до парламенту про зняття недоторканності з трьох народних депутатів - Геннадія Бобова, Євгена Дейдея та Андрія Лозового – в зв'язку з тим, що їх доходи і майно в багато разів перебільшувало заробітки у декларації, у ЗМІ почали з'являтися різноманітні здогадки про те, що це означає. Лунали різноманітні версії, що це, мовляв, помста Луценка за те, що Аваков не так давно прибрав його людину з голови Дніпровської облполіції, зробивши "підставу" на 9 травня. Від "радикала" Ігоря Мосійчука прозвучала думка, що це – намагання Луценка зірвати конкурс керівництва Державного бюро розслідувань, оскільки у разі сходження з депутатської дистанції Дейдея, який був членом конкурсної комісії в ДБР, все почалось би починати знову.

Вся ця історія призвела до величезної шумихи за участі самих фігурантів, а також їх соратників, які почали кричати про політичні переслідування. Утім, учорашня заява прес-секретаря генпрокурора Лариси Сарган відносно того, що подань на Дейдея та Лозового до ВР не буде, а справи проти них повернуто до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повністю сплутало карти всім. Причому, у першу чергу, очільникам двох антикорупційних органів САП і НАБУ Назару Холодницькому та Назару Ситнику. Їм, схоже, доведеться серйозно попихтіти, щоб знати хоч якісь докази порушень двох вище згаданих нардепів. Якщо ж все закінчиться провалом, то всі претензії знову таки будуть саме до орлів Ситника та Холодницького…

Варто зазначити, що стосунки ГПУ з її антикорупційними колегами завжди радше нагадували взаємовідносини кота та собакою. І не лише на найвищому рівні. Так, можна згадати сутички між рядовими співробітниками ГПУ й НАБУ. Найвідоміша історія, коли у серпні минулого року у центрі Києва на вулиці Петлюри спецназ НАБУ побив співробітників Генпрокуратури. І хоча керівництво потім сідало за спільний стіл і посміхалося, демонструючи доброзичливі стосунки, всі усе прекрасно зрозуміли…

Днями з легкої руки ГПУ у ЗМІ почала гуляти історія про затримання на хабарі у розмірі в 300 тисяч доларів "співробітника НАБУ". Утім, в НАБУ швидко спростовували цю заяву своїх "сусідів", заявивши, що підозрюваний формально вже не працює в НАБУ. Утім, осад залишився. Тим паче, що Олександра Самкова звільнили мало не заднім числом, оскільки на момент подачі е-декларації він ще обіймав посаду заступника начальника відділу оперативно-технічного управління НАБУ. Як би там не було, але саме фраза про "затриманого співробітника НАБУ" успішно пішла гуляти Інтернетом. І певна правда в цьому є: ця людина, яка, судячи з усього, мала серйозний корупційний апетит, якось же потрапила на роботу до НАБУ – нібито чи не найчистіший орган в українській владній системі.

Рішення Луценка спихнути Дейдея та Лозового на антикорупційні органи, дала змогу вбити двох зайців. З одного боку, зробити красивий фінт перед сьогоднішнім звітом у Верховній Раді. А з іншого – завзято потролити НАБУ і САП, яким тепер буде непереливки: довести провину цих нардепів буде вкрай складно. А критика на їх адресою буде все більш дошкульною…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада