Ложкін оцінив шанси Яресько і Гройсмана на прем'єрство

Голова Адміністрації президента Борис Ложкін розповів, що саме впливає на вибір кандидатури нового прем'єр-міністра України та хто має більші шанси на посаду: Наталя Яресько чи Володимир Гройсман
Depo.Влада
22 березня 2016 23:54
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в ефірі програми "Лівий берег" на 24 Каналі, передає depo.ua.

Ложкін підтвердив, що кандидатуру Наталії Яресько на посаду прем'єр-міністра дійсно обговорювали ще два тижні тому.

"Якби "Самопоміч" на попередніх консультаціях погодилася підтримати кандидатуру Яресько шляхом формування нової коаліції, думаю, що Яресько розглядали б першою. Представники громадянського суспільства очікували, що "Самопоміч" підтримає технократичний уряд та технократичного прем'єра. Це було б природно, враховуючи те, на кого спирається ця партія. З іншого боку, "Самопоміч" могла б підтримати і Гройсмана", — зазначив Ложкін.

Голова АП не прокоментував, хто насправді має більші шанси отримати прем'єрське крісло. Але він підтвердив, що наразі активніше обговорюють саме кандидатуру Гройсмана.

Ложкін також заявив, що потенційне прем'єрство Гройсмана — не узурпація влади Петром Порошенком.

"Гройсман — самостійний гравець. Він погодив із президентською фракцією свою програму дій і буде неухильно буде їй слідувати. Тому йому не доведеться говорити Президенту "Ні". Але Гройсман — людина із характером, людина, яка може доносити свою точку зору. І до Президента також",
— пояснив Ложкін.

Зрештою, голова АП пояснив, що Яресько та Гройсман не можуть змагатися за головування в уряді, збираючи голоси під себе. Тільки коаліція може визначити, хто саме буде прем'єром.

Нагадаємо, сьогодні міністр фінансів України Наталія Яресько підтвердила свою готовність очолити Кабінет міністрів на прохання президента Петра Порошенка і прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада