Нові обличчя Верховної Ради: Андрій Лопушанський

За підсумками парламентських виборів близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. ДеПо знайомить з кожним з них
Depo.Влада
29 листопада 2014 17:00
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Андрій Лопушанський
Нові обличчя Верховної Ради: Андрій Лопушанський

Лопушанський Андрій Ярославович (округ №125, Старий Самбір, Львівська область), самовисуванець, безпартійний

Офіційна біографія

Народився 1962 року в місті Добромиль Львівської області. У 1990 році закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу. Працював головою наглядової ради ЗАТ «КПК «Добромиль». Разом з Олексієм Івченком, який пізніше став головою правління НАК «Нафтогаз України», був співвласником цієї компанії. З квітня 2005 року обіймав посаду заступника голови правління НАК «Нафтогаз України». На парламентських виборах 2006 року був обраний народним депутатом від «Нашої України» (№70 за виборчим списком).

У 2014 році Лопушанський був звільнений із НАК «Нафтогазу» прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком «у зв'язку з нез'явленням на роботі протягом більш ніж чотирьох місяців поспіль». При цьому з 2010 року Лопушанський перебував у «декретній відпустці по догляду за дитиною».

На парламентських виборах 2012 року Лопушанський балотувався від «Конгресу українських націоналістів» по мажоритарному округу №125, але зайняв друге місце, отримавши 27,56% голосів. Переміг брат лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока - Андрій, який набрав 35,61% голосів.

На парламентських виборах 2014 року Лопушанський балотувався по цьому округу як самовисуванець, набравши 32,12% голосів. Андрій Тягнибок посів лише третє місце, набравши 16,94% голосів.

ЗА КАДРОМ

За інформацією ЗМІ, Лопушанський є кумом колишнього голови НАК «Нафтогаз України» Олексія Івченка, з яким вони мають спільний бізнес.