Лондонський суд визнав право України на апеляцію у справі про "борг Януковича"

Високий суд Лондона визнав виключне право України на розгляд Апеляційним судом Англії скарги на своє останнє рішення у справі про "борг Януковича"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства фінансів України.

Сьогодні суд розглянув низку невирішених питань за результатами свого попереднього рішення про спрощений порядок судового провадження, про який клопотала Україна. Зокрема, суд розглянув заяву про подальше зупинення виконання свого судового рішення до завершення розгляду апеляційної скарги Україні в англійській Апеляційному суді, який відбудеться не раніше 2018 року. Так і зробили.

Попри спроби Росії встановити обтяжливі для України умови подання і розгляду апеляції, суд Англії визнав виключний та безумовний дозвіл на оскарження свого рішення.

Нагадаємо, що Росія позивається до України через кредит у $3 млрд, наданий екс-президенту Віктору Януковичу наприкінці 2013 року з урахуванням "відсотків" за несвоєчасну виплату боргу.

Навесні 2017 року Високий суд Лондона відкинув всі аргументи української сторони, у тому числі зняв з Росії звинувачення у політичному тиску на Україну та вирішив розглядати цю справу у прискореному режимі.

Раніше Росія відмовилася реструктуризувати борг в 3 млрд доларів, після чого 18 грудня 2015 року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками.

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme