Нові обличчя Верховної Ради: Олександр Лівік

За підсумками парламентських виборів близько половини народних обранців вперше отримають мандати нардепів. ДеПо знайомить з кожним із них
Depo.Влада
4 листопада 2014 19:53
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Олександр Лівік
Нові обличчя Верховної Ради: Олександр Лівік

Лівік Олександр Петрович (округ №131, Вознесенськ, Миколаївська область), «Блок Петра Порошенка», безпартійний 

Офіційна біографія

Народився 30 червня 1970 року в Миколаєві. У 2009 році був довіреною особою кандидата в Президенти України Віктора Януковича в 131-му окрузі. У 2010 році був обраний депутатом Миколаївської обласної ради від Партії регіонів. У 2012 році на виборах до Верховної Ради став кандидатом від Партії регіонів (у партійному списку під номером 164), але в нардепи не пройшов.

На парламентських виборах 2014 року Лівік балотувався від «Блоку Петра Порошенка» по мажоритарному округу №131, де переміг, набравши 20,37% голосів. Друге місце з 16,57% голосів посів самовисуванець, нардеп-«регіонал» Юрій Гержов, який голосував за «диктаторські закони» 16 січня. Варто відзначити, що Гержов був мером Вознесенська протягом 25 років - з 1987 по 2012 рік - і на попередніх парламентських виборах впевнено переміг, однак зараз повторити успіх дворічної давнини не зміг.

ЗА КАДРОМ

На момент висунення на виборах Олександр Лівік був заступником глави правління виноробного підприємства ТОВ «Зелений гай», яке виробляє одноіменний коньяк. Раніше тут тривалий час розливали коньяк під відомою торговою маркою «Грінвіч». За деякими даними, його продовжують розливати, незважаючи на те, що торговельна марка виведена з українського ринку. Варто відзначити, що головою даного підприємства є батько нардепа - Петро Євтихійович Лівік.

Екс-мер Южноукраїнська Андрій Стулін раніше заявляв, що в період Майдану Олександр Лівік активно фінансував і возив «тітушок» і навіть оплачував автобуси для них.

Варто відзначити, що Лівік після перемоги встиг заявити про необхідність пошуку взаємодії між «Блоком Петра Порошенка» і... «Опозиційним блоком»