Лікарня у вашому смартфоні: Для чого потрібні сервіси Doc.ua, Medics та Helsi

На початку липня медичний онлайн-хаб Doc.ua презентував свій мобільний додаток, що дозволяє записуватись на прийом до лікаря онлайн. Таким чином в Україні з'явився вже як мінімум третій застосунок для пацієнтів, що мають доступ до інтернету

Ірина Жукевич
Журналіст
Лікарня у вашому смартфоні: Для чого пот…
фото: shutterstock

Depo.ua розібрався, чим сервіс Doc.ua відрізняється від систем Medics та Helsi, які працюють в Україні з 2016 року.

Всі три системи є безкоштовними для користувачів та дозволяють уникнути живих черг, що особливо важливо у період пандемії. Хоча, звісно, ніхто не захищений від зіткнення з чергою літніх людей, які сподіваються, як і раніше, потрапити на прийом без попереднього запису.

Забігаючи наперед зазначимо, що сервіс Medics більше зосереджений на державних лікарнях, лікаря можна обрати за спеціалізацією і ознайомитися з його кваліфікацією, почитати та залишати відгуки. На візит до лікаря ви можете записатися самі, або запис може створити ваш сімейний лікар, або ж інші лікарі, до яких ви приходили на прийом.

Helsi та Doc.ua активно працюють як з державними клініками, так і з приватними. В обох сервісах є фільтри пошуку лікаря та клініки, також Doc.ua дозволяє сортувати спеціалістів за рейтингом, стажем, вартістю прийому, а Helsi дозволяє обрати між приватною лікарнею і державною.

Читайте також: Привид "Петі": Чому розробники "Дії" повинні переконати нас у її кібербезпеці

В Medics та Helsi при записі вказується, що прийом триватиме 15 хвилин, у Doc.ua цього обмеження немає – це дає змогу прийти на повноцінний прийом до деяких спеціалістів, наприклад, до психотерапевта. 

Doc.ua відрізняється тим, що крім можливості обрати лікаря, клініку та записатися на прийом чи викликати лікаря додому, можна зателефонувати у кол-центр, де, як обіцяють розробники, працюють оператори з медичною освітою, які допоможуть обрати найкращого спеціаліста.  Є можливість записатися на будь-яку діагностику та подивитися варіанти, де саме можна здати потрібні аналізи, і розділ, що дозволяє відслідковувати акції та знижки на консультації і діагностику та одразу використовувати промо-коди при записі через систему. На Medics та Helsi цієї функції немає.

Окрім цього, на сайті Doc.ua є можливість отримати онлайн-консультацію потрібного лікаря і блог здоров’я про лікарів та здорові звички.

Читайте також: За вами стежать: Що не так із сервісом "Дія"

Водночас Helsi дозволяє прямо на сайті оформити страхування: як індивідуальне, так і корпоративне. Розробники обіцяють, що страхова сплачує від 80% вартості ліків, від 80% вартості діагностики та 100% невідкладного медичного стаціонару. Вартість страхівки стартує з 2354 грн/рік для дорослого та 4708 грн/рік для дитини.

Сервіси Doc.ua та Helsi дозволяють забронювати медкаменти у аптеках забрати їх без черги, а у Doc.ua можна навіть оформити доставку додому.

Сервіси Medics та Helsi повністю україномовні, Doc.ua раніше був доступним тільки російською, зараз частково додає українську версію. Піарниця Doc.ua Олена Жембровська запевняє – над українскьою версією сайту і додатку вже працюють, до кінця літа планують підготувати двомовну версію.

Загалом, для старших людей, які досі не освоїли Viber та Facebook, і не планують цим займатися, системи Doc.ua, Medics та Heisi навряд чи стануть рішенням проблем із пошуком потрібного спеціаліста чи доставкою ліків. А от активні користувачі смартфонів, які не хочуть стояти в черзі, готові консультуватися з лікарем онлайн, хочуть самі обирати собі лікарів, спираючись на рейтинг і просто цінують свій час, медичні застосунки - прекрасний винахід.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme