Лідер КПУ Петро Симоненко може бути причетний до фінансування тероризму, - Мін'юст

Міністерство юстиції України вимагає від Служби безпеки України перевірити поширену напередодні народними депутатами інформацію про обрання лідера українських комуністів Петра Симоненка до президії пленуму Комуністичної партії Російської Федерації
Depo.Влада
30 березня 2015 18:58
ФОТО: depo.ua

Відповідну вимогу направив до СБУ глава Мін'юсту Павло Петренко, повідомила прес-служба відомства.

Також Мін'юст вимагає провести додаткове розслідування причетності Симоненка до кримінальних правопорушень, пов'язаних з фінансуванням тероризму, підтримкою терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР", визнання анексії Криму та дій, спрямованих на повалення конституційного ладу і територіальної цілісності України.

"Як відомо з публічних джерел, Комуністична партія Російської Федерації публічно підтримує терористичні організації "ДНР" і "ЛНР", заявляє про підтримку анексії Криму. Тому прийняття Симоненко в керівні органи КПРФ свідчить про те, що він може бути причетний до вищезазначених кримінальних злочинів", - зазначив Павло Петренко.

Крім того, Мін'юст вимагає від СБУ поінформувати про хід розслідування і оприлюднити попередні результати слідчої роботи у кримінальних справах, які були порушені проти керівництва КПУ раніше. Також Міністерство юстиції зробило запит щодо перевірки можливої зміни громадянства Петром Симоненком та отримання ним російського паспорта. Міністерство вимагає вжити невідкладних заходів з розслідування даних кримінальних дій з боку лідера КПУ.

Раніше інформацію про присутність Симоненка на з'їзді КПРФ в Росії також підтвердили на офіційному сайті російської політичної сили, де розміщені фрагменти виступу Петра Симоненка з висловлюваннями, які можуть бути розцінені як заклик до повалення чинної української влади.

Нагадаємо, 8 липня 2014 Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про заборону на території України Комуністичної партії України. Згідно з адміністративним позовом, КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі, посягання на права і свободи людини.

Крім того, представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань.

Варто звернути увагу на той факт, що під час одного з слухань справи учасниками процесу було приєднано експертний висновок Київського науково-дослідного інституту, якими підтверджується, що деякі з висловлювань лідера Компартії містили заклики до зміни територіального устрою насильницьким шляхом.